Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy S24 Ultra'nın kamera ayrıntıları sızdırıldı

Galaxy S24 Ultra’nın kamera ayrıntıları sızdırıldı

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra hakkında heyecan verici ayrıntılar sızdırıldı. Ünlü bir duyumcu olan @chunvn8888, aygıtın kamerasına ilişkin gerçek bir fotoğrafı paylaşarak Galaxy S24 Ultra’nın kamera modülünde kıymetli bir değişikliği doğruladı. Bu yeni bilgilere nazaran, Galaxy S24 Ultra’nın kamerası 10 megapiksel 10x telefoto yerine daha yüksek çözünürlüklü 50 megapiksel 5x telefoto lens kullanacak.

Sızdırılan bu gerçek hayat fotoğrafı, S24 Ultra’nın selefine nazaran daha kısa bir periskop yapısına sahip olduğunu gösteriyor. Bu da odak uzaklığında bir azalma olduğunu ima ediyor. Daha evvelki söylentiler, telefoto lensin çözünürlüğü ve zoom aralığı konusunda biraz baş karıştırıcıydı. Lakin bu yeni fotoğraf, telefoto lens boyutunun kıymetli ölçüde küçüldüğünü gösteriyor ve bu da 10x’ten 5x’e geçişin bir ispatı olarak görülüyor.

Galaxy S24 Ultra’nın kamera ayrıntıları sızdırıldı

Galaxy S23 Ultra‘nın kamerasındaki 10x telefoto lensin hayli büyük olduğu gözlemlenebilirken, @chunvn8888 tarafından paylaşılan fotoğraftaki lensin daha küçük olduğu anlaşılıyor. Şayet bu fotoğraflar doğruysa, Galaxy S24 Ultra’nın Ocak ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor ve bu aygıtın 10x yerine 5x telefoto lensle gelmesi bekleniyor. Evvelki söylentilere ve sanayi trendlerine dayanarak, sensörün çözünürlüğünün Ultra serisinin son üç kuşağındaki sensörlerden yükselerek 50 megapiksele çıkacağı iddia ediliyor.

Cihazın özellikleri hakkında konuşmak gerekirse, Galaxy S24 Ultra’nın orta çerçevesi için titanyum markalama ve elbette en son Snapdragon 8 Gen 3 çipin kullanılması bekleniyor. Kıymetli bir nokta olarak, standart Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ın alüminyum çerçevelerle gelmesi öngörülüyor.

Diğer taraftan, Galaxy S24 serisi “AI Telefon” olarak pazarlanıyor. Fakat bu isimlendirmenin şimdi katılaşmadığı, Samsung yetkililerine nazaran bu markalamanın serinin AI yeteneklerini tam olarak yansıtmadığı belirtiliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar