Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaMobilGalaxy Watch 6 serisinin yeni özelliği tanıtıldı: Argümanlı geliyor

Galaxy Watch 6 serisinin yeni özelliği tanıtıldı: Argümanlı geliyor

Şinasi Kaya: Galaxy Watch 6 Serisinin Yeni Özelliği Tanıtıldı: Argümanlı Geliyor 1 Bir müddettir sızıntılar ile gündemde olan Galaxy Watch 6 serisinin özellikleri netlik kazanmaya başladı. Bugün sessizliğini bozan Samsung, yaklaşmakta olan akıllı saat ailesinin FDA onaylı bir kalp atış suratı izleme özelliğine sahip olacağını duyurdu. IHRN ismi verilen bu özellik, Galaxy saatlerdeki mevcut Elektrokardiyogram (EKG) özelliğinin bir bileşeni olacak. İşte ayrıntılar

Galaxy Watch 6’nın kilit özelliği doğrulandı

Bildirilenlere nazaran IHRN özelliği, One UI 5 Watch güncellemesinin bir kesimi olacak ve birinci olarak Galaxy Watch 6 serisinde kullanıma sunulacak. Ancak bu özelliğin, ilerleyen periyotlarda evvelki kuşak Galaxy Watch modellerinde de kullanılabilir olacağını belirtelim.

Hatırlayacak Galaxy Watch 4 serisi, daha yanlışsız kalp atış suratı tespiti konusunda, optik kalp atışı, elektrikli kalp ve biyoelektrik empedans tahlil sensörlerini birleştiren 3’ü 1 ortada BioActive sensörü ile karşımıza çıktı. Yeni kullanıma sunulacak IHRN özelliğinin ise, art planda sistemsiz kalp ritimlerini denetim etmek için bu sensörden faydalanacağı belirtiliyor.

Şinasi Kaya: Galaxy Watch 6 Serisinin Yeni Özelliği Tanıtıldı: Argümanlı Geliyor 3 Ek olarak One UI 5.0 Watch güncellemesinin, kalp atış suratı bölgelerinde ferdileştirme, Düşme Tespiti ve otomatik SOS aramaları üzere gelişmiş güvenlik özelliklerini beraberinde getirecek. Lakin bu yeniliklerin, sadece Galaxy Watch 4 ve üzeri modellere sunulacağını belirtelim. Galaxy Watch 3 üzere Tizen tarafından desteklenen eski modellerde mevcut olmayacak.  

Galaxy Watch 6 serisine dönecek olacak, yeni jenerasyon akıllı saat ailesinin Exynos W980 işlemci, daha ince ekran çerçeveleri ve pil ömrü ile öne çıkması bekleniyor. Galaxy Watch 6 Classic ise, Samsung’un akıllı saatlerinde ünlü olan ikonik döner çerçeveyi geri getirecek. Galaxy Watch 6 ailesinin, 2023’ün ikinci yarısında Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 ile birlikte vitrine çıkması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar