Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaYazılımGenshin Impact'in geliştiricisi MiHoYo, HarmonyOS ekosistemine katılıyor

Genshin Impact’in geliştiricisi MiHoYo, HarmonyOS ekosistemine katılıyor

Huawei, HarmonyOS Next üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Bu işletim sistemi, şirketin en yeni akıllı telefonlarından Mate 60 serisinin temelini oluşturuyor. Bu işletim sisteminin potansiyeli o kadar yüksek ki, zati iOS ve Android için önemli bir tehdit olarak görülüyor. Ancak, HarmonyOS’un rakiplerine kıyasla önemli bir dezavantajı var: Genç yaşı ve Amerika Birleşik Devletleri’nden artan baskı nedeniyle, geniş kapsamlı bir uygulama dayanağına sahip değil.

Bu zorlukların üstesinden gelmek için Huawei, mağazasına daha fazla uygulama getirecek adımlar atıyor. Örneğin, AppGallery’ye McDonald’s uygulamasının gelmesinin kıymetini yakın vakitte vurgulamıştık. Ama Huawei, bunun kâfi olmadığının farkında olarak MiHoYo ile HarmonyOS için özel oyunlar geliştirmek üzere muahede sağladı.

Genshin Impact’in geliştiricisi MiHoYo, HarmonyOS ekosistemine katılıyor

Huawei, HarmonyOS’un popülaritesini artırmak için Çinli oyun geliştiricisi MiHoYo ile iş birliği mutabakatı yapıyor. Mutabakata nazaran, Genshin Impact üzere tanınan oyunların geliştiricisi MiHoYo, HarmonyOS işletim sistemi için özel oyunlar tasarlayacak. Konsol üreticileri, Sony üzere, bu stratejiyi bir müddettir kullanıyorlar. Spider-Man üzere yalnızca kendi konsollarında oynanabilen oyunlarla satışlarını artırıyorlar.

Bu muahede, yalnızca özel oyunları kapsamakla kalmayacak, mevcut başlıkları da içerecek. Örneğin, Genshin Impact, mahallî HarmonyOS dayanağı kazanacak ve daha evvelkinden çok daha yüksek performansla çalışacak. Ayrıyeten, çapraz platform takviyesi sayesinde, Android ve iOS kullanıcılarıyla eş vakitli oynamak mümkün olacak. Bu gelişmelerin hem Huawei hem de MiHoYo için yararlı olması bekleniyor ve HarmonyOS’a daha fazla uygulama geliştiricisinin ilgisini çekmesi umuluyor.

Yeni MiHoYo&Huawei oyunlarının ne vakit yayınlanacağı şimdi net değil. Fakat, bu paydaşlık HarmonyOS oyunlarının geleceği için olumlu bir işaret.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar