Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilApple, 2024'te iPhone yerine Vision Pro ve giyilebilir teknolojilere odaklanacak

Apple, 2024’te iPhone yerine Vision Pro ve giyilebilir teknolojilere odaklanacak

2024 yılında Apple, klâsik olarak iPhone’a verdiği kıymeti azaltarak giyilebilir aygıtlara odaklanmaya hazırlanıyor. Mark Gurman’ın “Power On” haber bülteninde yer alan rapora nazaran, iPhone modelleri güncellemeler almaya devam edecek lakin değerli tasarım değişiklikleri beklenmiyor. iPhone 15’in tasarımı korunacak, Pro modellerin ekranları büyütülecek ve standart modeller Action butonu üzere özellikleri devralacak.

Önümüzdeki devirde Apple Watch, önemli bir tasarım yeniliği alarak, birinci çıktığı vakitten bu yana koruduğu tasarım lisanından ayrılacak. Apple, ayrıyeten kan basıncı ve uyku apnesi izleme üzere değerli sıhhat özelliklerini tanıtarak akıllı saatin sıhhat takip yeteneklerini artırmayı planlıyor.

Apple, ayrıyeten Apple Watch Ultra’nın ekranını, daha ince ve güç verimli bir MicroLED panele yükseltmeyi planlıyor. Ekran boyutunu 2.12 inçe çıkarmayı amaçlıyor, lakin üretim zorlukları nedeniyle bu özellik 2026’ya kadar gelmeyebilir.

AirPods 4 de yenilenmiş bir tasarım, USB-C irtibat noktası ve faal gürültü engelleme özellikleriyle yolda. Apple, hem bütçe dostu hem de premium versiyonları sunarak daha geniş bir kitleye hitap edecek. Lakin birtakım özellikler, örneğin gürültü engelleme, sadece üst seviye modelde bulunabilir. AirPods Max de USB-C şarjı ve yeni renk seçenekleri üzere güncellemeler alabilir.

Apple, 2024’te iPhone yerine Vision Pro ve giyilebilir teknolojilere odaklanacak

Ancak 2024 yılında Apple’ın eser yelpazesindeki en dikkat cazip eser Vision Pro olacak. Birinci kuşak bir eser olmasına karşın, Vision Pro, sanal başlıklar aracılığıyla dünyayla etkileşim kurmanın harikulâde bir yolunu aslında gösterdi. Meta üzere şirketlerin öncülük ettiği VR başlıkları birkaç yıldır piyasada olmasına karşın, Vision Pro, VR başlıklarının eksik olduğu potansiyeli hakikaten ortaya koyuyor. Profesyonel kullanım için tercih edilen seçenek olmaya aday olan Vision Pro, Apple için değerli bir yenilik işareti taşıyor. Tam olarak gelişmesi biraz vakit alsa da, AirPods ve Apple Watch üzere eserlerin başarısına emsal biçimde Apple için kıymetli karlar getirmesi bekleniyor.

3.499 dolar fiyat etiketine sahip Vision Pro, her göz için 4K’dan daha yüksek çözünürlüğe sahip bir mikro-OLED ekrana sahip. Rahat bir kumaş kaplı başlık ve çerçeve ile modüler tasarım farklı yüz ve baş hallerine ahenk sağlıyor. Ayrıyeten, iki saat ek pil ömrü sağlayan harici bir pil ile geliyor. M2 çip ve yeni R1 işlemci tarafından desteklenen Vision Pro, visionOS üzerinde çalışıyor. Ayrıyeten, Apple’ın Vision Pro’nun daha bütçe dostu bir alternatifini geliştirdiğine dair söylentiler de var.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar