Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaYazılımGod of War Ragnarok yaklaşık 5 kat daha fazla maliyetli

God of War Ragnarok yaklaşık 5 kat daha fazla maliyetli

Şinasi Kaya: God Of War Ragnarok Yaklaşık 5 Kat Daha Fazla Maliyetli 1 Oyun dünyasının en çok beklenen ve en çok satan üretimlerinden God of War Ragnarok bölümün geldiği son noktayı da gözler önüne seriyor. Bir devir gişe sinemalarına özel olan devasa üretim bütçeleri artık oyunlar için de geçerli.

God of War Ragnarok ne kadar mal oldu?

Gelişen oyun motorları, görsel teknolojiler, yeni kuşak konsollar derken oyunların geliştirilme süreci ve haliyle maliyetleri de artıyor. O denli ki amiral gemisi oyun serileri artık Hollywood üretimlerinden daha fazla maliyet gerektiriyor.

Yapılan açıklamaya göre God of War Ragnarok geliştirme süreci 200 milyon dolara mal oldu. God of War III oyununda bu sayı 44 milyon dolar civarındaydı ve neredeyse 5 kata yakın bir maliyet artışı görülmüş.

Elbette bu kadar savlı bir oyun için maliyetler makul görülebilir lakin bunun yansıması oyunculara oluyor. Stüdyoların oyun fiyatlarını 70$ ve hatta 80$ üzerine çıkarmasının en büyük sebebi bu. God of War Ragnarok yalnızca son çeyrekte 11 milyon sattı ve 10 milyar dolar gelir getirdi lakin maliyetlerin burada duracağını düşünmek safdillik olur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar