Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaBilimGolder Retriever cinsi köpek yeni konutundan kaçtı, 65 kilometre yol yaparak, 27...

Golder Retriever cinsi köpek yeni konutundan kaçtı, 65 kilometre yol yaparak, 27 günde eski meskenine döndü

Sahipleri tarafından bırakıldığı barınaktan alınan ve yeni sahibi tarafından sahiplenilen bir köpeğin, sahiplenilmesinden dakikalar sonra kaçarak ve 65 kilometre yol kat ederek onu terk eden ailenin bulunduğu kasabaya dönmesi herkesi şaşırttı.

Golden retriever cinsi bir köpek olan Cooper, Kuzey İrlanda’daki Dungannon, County Tyrone’dan 65 kilometre kuzeyde yer alan Tobermore, County Londonderry’ye geri dönerken 27 gün boyunca kayıp olarak aranıyordu. Kuzey İrlanda’daki Charity Lost Paws, köpeğin “içgüdüsünün” onu meskenine yönlendirdiğini ve geceleri insanların yardımı olmadan ormanlarda ve ana yollarda 65 kilometrelik bir seyahat yaptığını söylüyor.

Dungannon’daki bir fotoğrafçı olan köpeğin ikinci sahibi Nigel Fleming, Cooper’ın Nisan başında, sahiplenilmesi anında bir anda ortadan kaybolmasının akabinde artık konutunda olduğuna inanamadığını söyledi. Fleming, Cooper’ın Golden Retriever Molly’si için “iyi bir arkadaş” olacağını düşünerek köpeği barınaktan yanına almıştı.

Şinasi Kaya: Golder Retriever Cinsi Köpek Yeni Konutundan Kaçtı, 65 Kilometre Yol Yaparak, 27 Günde Eski Meskenine Döndü 1 Cooper’ın takip ettiği yol

Fleming, BelfastLive ile yaptığı görüşmede “Burada oturmuş ona bakıyorum ve konutta olduğuna inanamıyorum” dedi: “Tam bir felaketti. Zavallı küçüğün nerede olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu ve koşuyordu. Peşinden koşmaya çalıştım lakin bir anda ortadan kayboldu – sonrasında bir arama başlattık.

Cooper’ın artık inançta olduğunu ve güç kazanmak için küçük öğünler yediğini ve 27 gün boyunca verdiği kiloları geri kazanmaya başladığı söyledi.

Fleming “Kaybolduğunda bile, bana sunulan inanılmaz yardım sayesinde insanlığa olan inancım geri geldi ve bugün burada, yanımda ve Molly ile bir arada; hissettiğim minnettarlığı anlatacak sözleri hakikaten bulamıyorum.

Şinasi Kaya: Golder Retriever Cinsi Köpek Yeni Konutundan Kaçtı, 65 Kilometre Yol Yaparak, 27 Günde Eski Meskenine Döndü 3

Lost Paws NI sözcüsü, “Cooper zeki bir çocuk. İçgüdüleri onu aşina olduğu bir yere geri götürdü. Nasıl yaptı, asla bilemeyeceğim ancak başardı. Gece gündüz yerinde aramalar yaptık ve onu tekrar kaybettiğimiz bir noktaya kadar takip ettik lakin artık, neredeyse köpek barınağına verilmeden evvel başladığı bölgeye geri döndüğünü biliyoruz. Bunu yapabilmesi inanılmaz görünüyor – lakin köpekler inanılmaz hayvanlar ve bu yüzden onlara yardım etmek için her gün çok çalışıyoruz” dedi.

Cooper, daha evvel hiç bulunmadığı bir bölgeden eski konutuna dönmek için 27 gün boyunca ana yolları, ormanları, tarlaları, köy yollarını geçti.

Sözcü, “onun kurtarılmasının bir kesimi olduğumuz ve ailesinde kuşaklar uzunluğu yaşayacak bir öykünün kesimi olduğumuz için mutlaka çok mutluyuz” diyerek kelamlarını tamamladı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar