Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Bildiriler, animasyonlu emoji dayanağı vermeye hazırlanıyor

Google Bildiriler, animasyonlu emoji dayanağı vermeye hazırlanıyor

Android telefonların varsayılan irtibat uygulaması Google Bildiriler, animasyonlu emoji özelliğini sunarak, günlük bağlantısı daha canlı kılmayı amaçlıyor. Bu yeni ekleme, standard emoji takviyesini tamamlayarak, metin konuşmalarına daha fazla hareket ve tabir kazandırmayı planlıyor. Kullanımında birtakım sınırlamalar olsa da, sohbetlerin daha alımlı olacağına dair bir beklenti mevcut.

Animasyonlu emoji, birinci sefer Reddit kullanıcısı BruthaBeige tarafından Google İletiler uygulamasında fark edildi ve daha sonra Google Bildiriler alt kümesinde paylaşıldı. Android uzmanı Mishaal Rahman da bu görsel yeniliği doğrulayan bir bilgi aldı. Lakin, özellik muhakkak bölgelere özel olarak dağıtılıyor ve tüm kullanıcılara şimdi sunulmadı.

Google İletiler, animasyonlu emoji takviyesi vermeye hazırlanıyor

Animasyon, sırf tek bir emoji gönderildiğinde çalışıyor. Çoklu emoji gönderimi yahut metinle birlikte emoji kullanımı animasyonu başlatmıyor. Bu kısıtlamalara karşın, kullanıcıların klavyelerinde bulunan çok sayıda emoji animasyonlu hale getirilebiliyor, bu da metin iletilerindeki söz seçeneklerini artırıyor.

Google, animasyonlu emojinin tüm kullanıcılar için ne vakit sunulacağı ve hangi aygıtlarla büsbütün uyumlu olacağı üzere kimi ayrıntıları şimdi açıklamadı. Fakat, bu bilgilerin yakın vakitte paylaşılması ve Google Bildiriler kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Son güncellemeler ortasında, RCS (Zengin İrtibat Hizmetleri) sohbetler için yeni bir rozet ve Mesajlar’ın web versiyonu kullanıcılarına yönelik geliştirilmiş direkt cevap özelliği bulunmaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar