Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobilGoogle farklı bir kusur ile gündeme geldi!

Google farklı bir kusur ile gündeme geldi!

Google, dünya genelinde milyonlarca insanın günlük hayatının ayrılmaz bir modülü olan bir arama motoru. Her gün milyarlarca arama sorgusu işleyen bu platform, kullanıcıların en şimdiki ve hakikat bilgilere süratle erişmesine yardımcı oluyor. Lakin son günlerde Google’ın arama sonuçlarında farklı bir kusur ortaya çıktı.

Kullanıcılar, Google arama motoruna “Google Lider Yardımcısı” sorgusunu girdiklerinde, bekledikleri sonuçları alamıyorlar. Bu arama sonucunda Google Lider Yardımcısı’nın kim olduğu yahut neyle ilgili bir konumda olduğu üzere temel bilgilere ulaşılamıyor. Bu, olağan kurallarda bu türlü bir kıymetli konumun makul bir şahsa yahut en azından bir tanımlamaya sahip olması gerektiği göz önüne alındığında epeyce dikkat cazip bir kusur olarak bedellendiriliyor.

Google değişik bir kusur ile gündeme geldi!

Daha da değişik olanı, bu tuhaf sonucun farklı lisanlarda yapılan aramalarda farklılık göstermesi. Örneğin, İngilizce olarak “google vice president” (Google Lider Yardımcısı) halinde arama yapıldığında sonuçlar Kamala Harris ile ilişkilendiriliyor. Lakin bu aramayı farklı bir lisanda yaparsanız, sonuçlar da değişiyor.

Peki, bu tuhaf yanılgı nasıl oluyor? Google’ın karmaşık ve daima güncellenen algoritması, muhakkak bir arama sorgusu için en uygun sonuçları sunmak için tasarlanmış durumda. Fakat bazen bu algoritmanın sonuçları, beklenmedik formlarda çıkabilir. Bu çeşit yanlışların gerisindeki nedenler, ekseriyetle bilgisayarlar ortası bağlantıdaki anlık kusurlardan yahut veritabanlarının güncellenmesi sırasında ortaya çıkabilir. Google üzere büyük bir platformda, rastgele bir kusur yahut eksiklik büyük bir dikkat çekme potansiyeline sahip. Google’ın bu tuhaf kusur karşısında nasıl bir aksiyon alacağı yahut ne vakit düzelteceği ise şimdi bilinmiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar