Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 6a, Hareket Modu Özelliğine Sahip Olmayabilir

Google Pixel 6a, Hareket Modu Özelliğine Sahip Olmayabilir

Google Pixel 6a akıllı telefonun Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinin Hareket Modu özelliğinden yoksun olabileceği ileri sürüldü. Hareket Modu, net bir özne ile hareket bulanıklığı olan bir arka plan oluşturmak için makine öğrenimi ve çoklu kare yakalamayı kullanıyor.

XDA-Developers’ın haberine göre geliştirici Kuba Wojciechowski, Hareket Modu’na ilişkin kodlar keşfetti. Kodlarda Pixel 6a’nın kod adının “bluejay” olduğu ve Hareket Modu’ndan bahsedilmediği ifade ediliyor.

Pixel 6a’nın Pixel 6 ikilisi ile aynı Tensor çipsetini kullanacağı bildirilse de piyasaya sürülmemiş orta sınıf Google akıllı telefonun 12.2 MP ana kamera ve 12MP ultra geniş sensör dahil olmak üzere Pixel 5a’nın kamera kurulumunu kullanması bekleniyor. Bu da 12.2 MP sensörün bu özellikle uyumlu olmayacağı anlamına gelebilir.

Bu arada Pixel 6a’nın Google Pixel 6 ile benzerlik göstermesi bekleniyor. Cihaz, Google Tensor çipseti tarafından desteklenecek ve 6.2 inç OLED ekrana sahip olacak.

Google Pixel 6a’nın önümüzdeki birkaç hafta içinde tanıtılması olası. Akıllı telefonun büyük ihtimalle 11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Google I/O konferansında duyurulması ve 28 Temmuz’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar