Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 7 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Google Pixel 7 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı

Teknoloji devi Google, akıllı telefon pazarında Pixel serisi telefonlarıyla rekabet ediyor. Amiral gemisi cihazlara nispeten orta-üst segment cihazlar üreten şirket, önümüzdeki aylarda iddialı özelliklerle Pixel 7 serisini piyasaya sürecek.

Geçtiğimiz haftalarda şirket, merakla beklenen I/O 2022 etkinliğini düzenlerken, bu etkinlikte yeni Pixel 6a akıllı telefonunu da tanıttı. Ancak etkinlikte Google, bir sonraki Pixel 7 modelini de gösterdi. Fakat Pixel 7’nin tanıtımının gerçekleşmediğini de belirtmekte fayda var.

Pixel 7 serisinin özellikleri netleşiyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Pixel 7 Serisinin Ekran Özellikleri Sızdırıldı 1

Google’ın yıl sonlarına piyasaya çıkaracağı Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, ekran özelliklerini ortaya koyan yeni sızıntılarla gündeme geldi. Android Açık Kaynak Projesi’nden (AOSP)’da keşfedilen kodlarda, C10 ve P10 isimli iki ekran sürücüsü ve bunların Pixel 7 ile Pixel 7 Pro olduğu tespit edildi. Peki Pixel 7 serisinin ekran özellikleri nasıl olacak?

Sızdırılan bilgilere göre Google, ekran tarafında Pixel 7 serisini önceki modelde olduğu gibi sabit tutacak. Pixel 6, 1080×2400 piksel çözünürlükte ve 60 Hz yenileme hızına sahip ekranla gelirken, Pixel 7’nin de aynı ekran ile geleceği ortaya çıktı.

Öte yandan Pro modelde de aynı durum geçerli. Pixel 6 Pro ile aynı ekranı kullanacak Google, Pixel 7 Pro’da, 120 Hz yenileme hızını destekleyen 1440 x 3120 piksel çözünürlüklü ekrana yer verecek.

Pixel 7 serisinin ekran özellikleri daha önceden yine gündeme gelmişti. O zamanki sızıntılarda Pixel 7’nin 8, Pixel 7 Pro’nun ise 8.5 inçlik ekran ile geleceği iddia edilmişti. Şimdi ise cihazların ekran detayları tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar