Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 9 serisinden birinci bilgiler geldi

Google Pixel 9 serisinden birinci bilgiler geldi

Google‘ın Pixel 8 serisinin lansmanından yalnızca birkaç gün sonra, muteber duyumcu Ross Young, teknoloji devinden gelecek olan büyük haberle dikkatleri üzerine çekti. Young, yaklaşan Google Pixel 9 serisinin ekran boyutları hakkında ayrıntıları tweetledi ve bu aygıtların evvelki modellere kıyasla daha büyük ekranlara sahip olacağını belirtti.

Biraz bilgi vermek gerekirse; yeni çıkan Google Pixel 8, 6.2 inçlik bir ekrana sahipken, Pixel 8 Pro ise biraz daha büyük, 6.7 inçlik bir ekrana sahip. Young’ın tweeti, Google’ın Pixel 9, Pixel 9 Pro ve hatta sonraki Pixel Fold için ekran alanını büyütmeye odaklandığını güçlü bir halde öneriyor. Bu bilgiler, Young’ın son “Gelişmiş Akıllı Telefon Raporu”ndan geliyor. Bu rapor, daha evvel akıllı telefon trendlerini hakikat iddia etmede başarılı olmuştu.

Google Pixel 9 serisinden birinci bilgiler geldi

Peki, Google neden daha büyük ekranları tercih ediyor? Bir mümkün yanıt, daha âlâ bir multimedya tecrübesi sunan daha büyük ekranlara artan taleptir. Görüntü izlemek, oyun oynamak yahut çoklu misyon yapmak olsun, daha büyük bir ekran ekseriyetle işleri daha kolaylaştırır. Ayrıyeten, Google’ın rakipleri de daha büyük ekranlarla yarışta yer alıyor, bu yüzden Google’ın da bu trendi takip etmesi mantıklı görünüyor.

Ancak bu durum, ergonomi ve kullanım kolaylığı hakkında soruları da beraberinde getiriyor. Daha büyük bir ekran, tek elle kullanımı zorlaştırır mı? Ve pil ömrü hakkında ne düşünmeli? Daha büyük ekranlar çoklukla daha fazla güç tüketir, bu yüzden Google’ın bu mevzuyu nasıl ele alacağını görmek enteresan olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar