Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaOtomobilHonda’nın yeni elektrikli scooter’ı yeni bir periyodun habercisi olabilir

Honda’nın yeni elektrikli scooter’ı yeni bir periyodun habercisi olabilir

Honda, kentte yaşayanlara özel bir yenilik sunuyor, fakat bu bir e-bisiklet değil. Honda Motocompacto isminde kompakt bir elektrikli scooter ile karşımıza çıkıyor. 1980’lerin Motocompo modelinden ilham alarak tasarlanan bu scooter, kentte yaşayanların ilgisini çekiyor. Pekala, bu scooter’ı başkalarından ayıran şey nedir? Öncelikle katlanır tasarımı, küçük alüminyum tekerlekleriyle adeta taşınabilir bir masa üzere. Süratli bir biçimde gidonları, koltuğu ve art tekerleği uzatarak yalnızca üç ayak uzunluğunda şirin bir taşıma aracına dönüşebiliyor.

Motocompacto, 12 mil üzere sonlu bir menzile sahip, lakin fiyatı epeyce uygun. 18,6 kilogram yükünde olması, onu tam manasıyla hafif kılmıyor, lakin piyasadaki ortalama e-bisikletlerle misal bir tartıya sahip. Uzun seyahatler için tasarlanmadığını söyleyebiliriz. 3,5 saatlik şarj süresi kimileri için uzun gelebilir, ama entegre şarj ünitesi sayesinde standart 110V prizine takıp şarj edebilme imkanı sunuyor.

Honda’nın yeni elektrikli scooter’ı yeni bir periyodun habercisi olabilir

Peki, beşerler bu scooter hakkında neden bu kadar konuşuyor? Karşılık kolay: Taşınabilirlik. Honda Motocompacto, arabalarınızda yahut toplu taşıma araçlarında sizi rahatça eşlik edebilen bir dizayna sahip. E-bisikletinizi tüm gün kilitlemekten hoşlanmayan kent sakinleri için eksiksiz bir alternatif olabilir. Bu, Honda’nın 2040 yılına kadar tüm araç serisini elektrikli ve yakıt hücreli yapma gayesiyle de uyumlu bir adım.

Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanan ve fiyatı 995 doların altında olan Motocompacto, kentte yaşayanların bilmediği bir nostaljiyi cebimize sığdırabilir. Yalnızca Motocompacto.com’da ve kimi Honda ve Acura bayilerinde satışa sunulacak olan bu scooter, kent içi nakliyeciliğin kurallarını yine yazabilir. Tahminen de bu kompakt taşıma aracı, sürdürülebilir bir ömür stilini benimsemek isteyen yeni bir kuşağı teşvik edebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar