Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobilHonor katlanabilir akıllı telefon pazarına yükünü koyuyor

Honor katlanabilir akıllı telefon pazarına yükünü koyuyor

Katlanabilir akıllı telefonlar, daima gelişen akıllı telefon bölümünde dönüştürücü bir trend olarak ortaya çıktı. Yenilikçi tasarım ve fonksiyonellikle birleşen bu aygıtlar, teknolojideki ilerlemeler, gelişmiş menteşe dizaynları ve mühendislik ile süratle popülerlik kazandı. Teknoloji meraklıları tarafından dünya genelinde tercih edilen bu aygıtlar, eşsiz özellikleriyle akıllı telefon dünyasını tekrar şekillendiriyor ve inovasyon çağında geniş bir ilgi ve hayranlık topluyor.

Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarında daima olarak öne çıksa da, Honor ve Huawei üzere Çinli markalar, bilhassa Çin pazarındaki son katlanabilir akıllı telefon lansmanlarıyla tüketiciler ortasında süratle popülerlik kazandı. Counterpoint’in son datalarına nazaran, Çin’deki üçüncü çeyrekte Honor Magic V2 en çok satan “büyük katlanabilir” akıllı telefon oldu ve çabucak akabinde Huawei’nin Mate X3 ve Mate X5 modelleri geldi. Honor, büyük katlanabilir akıllı telefon pazarındaki %50’nin üzerindeki pazar hissesiyle Çin pazarında güçlü bir varlık gösteriyor.

Honor katlanabilir akıllı telefon pazarına tartısını koyuyor

Honor’s Magic V2, etkileyici satış sayılarına ulaştı ve toplamda 8 milyon adet satıldı. Honor’un en yeni katlanabilir telefonu Magic Vs2 ise şık tasarımı, göz muhafazalı çift ekranı ve evvelki modeli Honor Magic V2’ye nazaran 2 gram daha hafif yapısıyla dikkat çekiyor ve bu özelliğiyle dünyanın en hafif katlanabilir amiral gemisi olma özelliğini taşıyor.

2023’ün ikinci çeyreğinde küresel katlanabilir akıllı telefon pazarı, bilhassa Çin pazarı sayesinde %10 yıllık büyüme gösterdi. Çin pazarı, toplam pazardaki %58.6’lık hissesiyle büyümeye öncülük ederken, Çinli üreticiler globaldeki eser yelpazelerini genişletiyor. Samsung’un son lansmanları da büyümeyi teşvik ediyor ve 2024’ten itibaren katlanabilir telefonların kitlesel pazarının başlamasına neden oluyor.

Honor’un CEO’su Zhao Ming, Çin’in katlanabilir telefon pazarında Honor ve rakibi Huawei ortasında pazar hakimiyeti modelinin değişeceğini öngörüyor. Zhao’ya nazaran, liderlik sık sık değişecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar