Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilHonor, Porsche Design ile işbirliği yaptığı birinci akıllı telefonu için geri sayıma...

Honor, Porsche Design ile işbirliği yaptığı birinci akıllı telefonu için geri sayıma geçti

Çin’in teknoloji devi Honor, bir müddettir yapılan spekülasyonların akabinde geçtiğimiz hafta itibarlı lüks tasarım meskeni Porsche Design ile işbirliğini resmen doğruladı. Şirket bugün, ikonik Porsche 911 spor aracından ilham alan bir akıllı telefonun ipuçlarını veren bir tanıtım afişi paylaştı.

Afişte, art yüzünde şık bir formda pozisyonlandırılmış klasik Honor ve Porsche Design logoları ile bir akıllı telefon görülüyor. Bu, Honor Magic 6 Porsche Design telefonu olabilir ve Çin’de Ocak ayı üzere erken bir tarihte piyasaya sürülebilir.

Honor Porsche Design Telefonu hakkında dolaşan dedikodulara nazaran, Magic 6 Porsche Design, Magic 6 Pro ile tıpkı temel özelliklere sahip olacak. Bu, telefonun Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, dört taraftan kavisli OLED ekran ve çift ön kamera için eşsiz bir hap formunda bölüme sahip olabileceği manasına geliyor.

Honor, Porsche Design ile işbirliği yaptığı birinci akıllı telefonu için geri sayıma geçti

Ayrıca, telefonun ana kamera için 1 inçlik Omnivision OV50K sensörü ve 160MP periskop telefoto lens özelliğine sahip olması bekleniyor. İki taraflı uydu bağlantısı de gündemde olabilir.

Ancak, tanıtım afişi, telefonun dizaynında ana çekiciliğin yattığını işaret ediyor. Telefonun, ikonik Porsche 911 spor aracından ilham alınarak tasarlanmış olabileceği düşünülüyor. Lakin dedikodular, bu Porsche esinli aygıtın tek olmayabileceğini de işaret ediyor.

Raporlar, Magic 6 Porsche Design’ın yanı sıra, özel bir katlanabilir Magic V3 modelinin de geliştirilmekte olduğunu gösteriyor. Bu V3 modelinin de, klasik Porsche 911’den tasarım ilhamı aldığı söyleniyor. Telefonun dahili kod isminin “Honor 911” olduğu ve bu modelin sırf 911 adet üretileceği argüman ediliyor.

İlgili haberlerde, Honor dün Çin’de yeni bir akıllı telefon ve tablet piyasaya sürdü. Honor 90 GT ismi verilen akıllı telefon, Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile güçlendirilirken, Honor Pad 9 isimli tablet ise Snapdragon 6 Gen 1 işlemci ile geliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar