Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilHonor'dan yeni rekor: Akıllı telefon sevkiyatlarında liderlik koltuğuna oturdu

Honor’dan yeni rekor: Akıllı telefon sevkiyatlarında liderlik koltuğuna oturdu

Ulaş Utku Bozdoğan: Honor'Dan Yeni Rekor: Akıllı Telefon Sevkiyatlarında Liderlik Koltuğuna Oturdu 1

 

Huawei’in alt markalarından biri olan ve geçtiğimiz yıllarda bağımsız bir marka haline gelen Honor, Çin’de yeni bir başarıya imza attı. 2022’nin ikinci çeyreğini içeren yeni bir pazar araştırmasına göre küresel pazar payını arttırmak amacıyla yenilikçi ürünler piyasaya sürmeye devam eden akıllı cihaz üreticisi, Çin’de gerçekleştirilen akıllı telefon sevkiyatlarında liderliği ele geçirmeyi başardı. 

Sevkiyat rakamları 15 milyonu geçti

Paylaşılan raporda yılın ilk çeyreğinde toplam 15 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren Honor, yüzde 205’lik devasa bir büyüme oranı yakaladı. Bu başarı ile toplam pazarın yüzde 20’sine hakim olmayı başaran şirket, sırasıyla 13.9 ve 13.8 milyon sevkiyat rakamlarına ulaşan OPPO ve Apple’ı  geride bıraktı.

Honor Magic 4 Lite tanıtıldı! İşte özellikleri

3 hf. önce eklendi

Bununla birlikte raporun devamında toplam 12.2 milyon sevkiyatla dördüncü sıraya yerleşen Vivo’yu, 10.6 milyonluk bir rakama ulaşan Xiaomi takip ediyor. Çin pazarında gerçekleştirilen sevkiyatlarda ise 2021’e kıyasla yüzde 18’lik bir düşüş görülürken, diğer markaların da dahil olması ile beraber toplam sevkiyat rakamı 75,6 milyona ulaştı.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Akıllı telefon sevkiyatlarında yeni lider belli oldu

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar