Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobilHuawei, Amerikan ambargosunu aşmanın bir yolunu bulmuş olabilir

Huawei, Amerikan ambargosunu aşmanın bir yolunu bulmuş olabilir

Huawei, ABD hükümeti tarafından uygulanan ticari yasak nedeniyle 5G teknolojisini ve Google hizmetlerini kullanamıyor. Bu durum, Huawei’nin 5G teknolojisini entegre etmesini zorlaştırıyor ve şirket Qualcomm’un 4G yonga setlerine güvenmek zorunda kalıyor. Lakin son raporlar, Huawei’nin bir 5G akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu aygıtın, Huawei P40 Pro üzere amiral gemisi tasarım özelliklerine sahip olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda, Çinli sızıntı uzmanları, eğimli bir ekran ve dalgalı bir alüminyum çerçeve ile donatılmış bir prototip Huawei 5G telefonu ortaya çıkardı. Bu telefonun, üst ortada yer alan bir delik dizaynına sahip olduğu ve tasarım açısından Huawei P40 Pro‘ya benzediği söyleniyor. Lakin şimdi bu aygıtın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belgisiz.

Huawei, Amerikan ambargosunu aşmanın bir yolunu bulmuş olabilir

Huawei‘nin 5G teknolojisi sıkıntıları, şirketin pazar hissesini azaltırken, rakiplerinin 5G teknolojisine sahip telefonlarını piyasaya sürmesine müsaade veriyor. Fakat Huawei, dahili 5G bağlantısı sağlayan modüllerle birlikte telefon kılıflarını tercih eden kullanıcılar için yeni bir seçenek sağlamaya çalışıyor. Örneğin, bir Çinli üretici, Huawei P60 serisi için bu tıp kılıflar piyasaya sürdü. Bu modüller, 5G teması sağlamaya yardımcı oluyor lakin bu, kalıcı bir tahlil olarak görülemez.

Huawei’nin 5G teknolojisi problemleri, dünya genelinde 5G teknolojisi için büyük bir yarışın yaşandığı bir devirde ortaya çıktı. Öbür büyük şirketler, 5G teknolojisini entegre etmek için tahliller bulmaya çalışıyor ve Huawei de tıpkı şeyi yapıyor. Lakin, ABD yaptırımları, Huawei’nin 5G teknolojisiyle ilgili problemlerini çözmek için çalışmalarını engelliyor. Şirketin yeni 5G telefonu hakkında şimdi çok az bilgi var, lakin bu aygıtın piyasaya sürülmesi durumunda, Huawei’nin 5G teknolojisi sıkıntılarını çözmek için bir adım daha atmış olacağı söylenebilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar