Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilHuawei için Nova 12 serisi yeni bir başlangıç olacak

Huawei için Nova 12 serisi yeni bir başlangıç olacak

Huawei, yakın vakitte Kirin 9000s isminde yeni bir yonga seti tanıttı. Bu yonga seti 5G’yi destekliyor ve ABD kısıtlamalarıyla ilgili soruları gündeme getiriyor. Huawei, bu yeni yonga seti hakkında resmi ayrıntıları şimdi sunmadı ve artık bir sızıntıcı, yıl sonuna kadar öteki bir Kirin yonga setinin daha piyasaya sürülebileceğini tez ediyor. Bu işlemci, Kirin 8 serisine ilişkin olacak ve Huawei Nova 12 serisi ile tanıtılabilir. İşte ayrıntılar.

Kirin 830’un bu yıl daha sonra tanıtılması bekleniyor. Weibo’da bir Çinli sızıntı kaynağı, Huawei’nin bu yılın ilerleyen periyotlarında yeni bir Kirin 8 serisi yonga seti piyasaya süreceğini tez ediyor. Sızıntı kaynağı, yonga setinin ismini belirtmemiş olsa da, daha evvelki bir sızıntı, Kirin 830 çipiyle donatılmış yeni bir Nova 12 akıllı telefonunun geleceğini ortaya koymuştu. Lakin görünüşe nazaran yalnızca standart model, tez edilen bu çipi alacak; Nova 12 Pro ise Huawei Mate 60 serisini besleyen Kirin 9000s çipine sahip olacak.

Huawei için Nova 12 serisi yeni bir başlangıç olacak

Bu yeni çip, 5G kontağını desteklemesi bekleniyor ve bu da şunu düşündürüyor: Bu çipi kim üretecek? 5G teknolojisinin patentlerine ve teknolojisine sahip olan ABD şirketleri, Huawei ile ticaret yapmaktan kısıtlandığı için Huawei’nin yeni çipleri nasıl ürettiği sorusunu akıllara getiriyor. Birebir sorular, şirket Kirin 9000s’yi tanıttığında da gündeme gelmişti. Söylentilere nazaran, bu çip, SMIC tarafından üretilmişti. Kimileri Kirin 9000s’nin 14nm bir çip olduğunu ve sonradan 7nm’ye dönüştürüldüğünü sav ediyorlar.

Her halükarda, Kirin 830 çipi ile güçlendirilmesi beklenen Nova 12, kavisli bir 120Hz OLED panel ile geleceği söyleniyor ve ikinci jenerasyon Kunlun muhafaza teknolojisini sunabilir. Çipin kendisi, Snapdragon 778G ve Snapdragon 870 ile karşılaştırılabilir olduğu söyleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar