Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilHuawei Mate 50 serisi savlı geliyor!

Huawei Mate 50 serisi savlı geliyor!

Huawei, ABD’nin yaptırımları yüzünden uzun süre problem yaşadı. Çinli teknoloji devi bu süreçte güncel kalmak için akıllı telefonları piyasaya sürmeye devam ediyor. Şirket, Huawei Mate 50 serisi olarak adlandırılan yeni nesil Mate serisi amiral gemisi akıllı telefonunu Çin pazarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Seri için lansman tarihi henüz doğrulanmamış olsa da, internete sızdırıldı .En son rapora göre, Huawei Mate 50 serisi akıllı telefonlar 7 Eylül’de Çin pazarında piyasaya sürülebilir. Serinin dört model içereceği bildiriliyor: Huawei Mate 50e, Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS.

Huawei Mate 50 serisi iddialı geliyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Huawei Mate 50 serisi savlı geliyor! 1

Akıllı telefonların, Kirin 9000 SoC’nin farklı bir versiyonu olması beklenen şirketin kendi HiSilicon Kirin 9000S işlemcisi tarafından desteklenmesi bekleniyor. Son zamanlarda, Kirin serisi yongalar için stok eksikliği mevcuttu. Bu sebeple Mate 50 RS’nin şirketin kendi geliştirdiği Kirin 9000S işlemcisinden güç almayabileceği söyleniyordu.

Huawei Mate 50 serisi akıllı telefonların, Huawei Image XMAGE desteğinin yanı sıra kamera departmanı için yeni özelliklerle gelmesi bekleniyor. Telefonlar, öncekilere kıyasla yükseltilmiş dahili donanıma sahip olabilir. Ancak cihazlar karşımıza 4G olarak çıkacak. Huawei’nin diğer akıllı telefonlarına paralel olarak, yaklaşmakta olan ürün grubu aynı zamanda şirketin Çin’de HongMeng OS olarak adlandırılan kendi HarmonyOS 3.0’ını çalıştıracak. Huawei Mate 50 serisi akıllı telefonun lansmanının 7 Eylül’de gerçekleşmesi beklenirken, şirketin yakında lansman tarihi için bir açıklama yapması ve yaklaşan telefonun özelliklerini tanıtmaya başlaması bekleniyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar