Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Nova 12 serisi Çinli şirketin dönüm noktası olacak

Huawei Nova 12 serisi Çinli şirketin dönüm noktası olacak

Huawei, yaklaşan iki yeni akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor: Nova 11 SE ve Nova 12. Özellikle Nova 11 SE‘nin yakın vakitte TENNA veritabanından geçtiği ve kimi anahtar özelliklerini ortaya koyduğu belirtildi. Bu aygıtın, 108MP art kamerayla donatılmasını bekliyoruz. Fakat hangi yonga setini kullandığı şimdi belirtilmemiş ve yalnızca 4G ilişkiyi desteklediği biliniyor.

Diğer yandan, Nova 12 serisinin Kirin yonga setleriyle donatılacağı belirtiliyor. Kirin yonga setlerinin 5G kontağını desteklemesi doğal bir beklenti. Şayet Nova 12 serisi yurtdışı pazarlarda farklı bir işlemciyle sunulursa, bu bölgelerde aygıtın 5G olmayan versiyonu sunulabileceği düşünülüyor. Pro versiyonun ise uydudan irtibat ve Star Flash teknolojisi üzere amiral gemisi düzeyinde özelliklere sahip olması bekleniyor.

Huawei Nova 12 serisi Çinli şirketin dönüm noktası olacak

Daha evvelki duyumlarına nazaran, standart Nova 12’nin ikinci kuşak Kunlun kavisli cam ekranla ve 120Hz tazeleme süratiyle donatılması bekleniyor. Aygıtın, Kirin 830 yonga setiyle çalışacağı ve 50MP ultra algılama lensi, 8MP telefoto lens ve 12MP geniş açılı makro lensle birlikte gelen etkileyici bir art kamera kurulumuna sahip olacağı belirtiliyor. Ön yüzde ise 60MP ultra geniş açılı bir kamera ile mükemmel selfi’lerin yakalanabileceği tabir ediliyor. Ayrıyeten, aygıtın 4,800mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği ve 88W süratli şarjı destekleyeceği belirtiliyor.

Nova 12 Pro’nun özellikleri ortasında da ikinci jenerasyon Kunlun kavisli cam ekran ve 120Hz tazeleme suratı öne çıkıyor. Bu aygıtın Kirin 9000S yonga setiyle güçlendirilmesi bekleniyor. Art kamera kurulumunda 50MP ana kamera, 50MP telefoto lens ve 12MP geniş açılı makro lens bulunması planlanıyor. Standart model üzere Pro versiyonun da 60MP ön kamera ile donatılacağı söz ediliyor. Aygıtın bataryası ise biraz daha büyük olacak biçimde 4,900mAh kapasiteli olması ve 100W ultra süratli şarjı desteklemesi bekleniyor.

Nova 12 serisinin önümüzdeki ay tanıtılması, Nova 11 SE’nin ise bu ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar