Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Nova 12 serisinde büyük bir sürprize imza atabilir

Huawei Nova 12 serisinde büyük bir sürprize imza atabilir

Huawei, 25 Eylül’deki sonbahar eser lansman aktifliği için hazırlıklarını sürdürüyor. Aktiflikte Huawei Mate 60 serisi ve katlanabilir Mate X5’e odaklanılması beklenirken, bu eserler şu anda ön siparişle satın alınabiliyor. Ayrıyeten, Huawei’nin en büyük tablet eseri olan MatePad Pro 13.2 de tanıtılacak. Lakin, şirket daha fazlasını sunma niyetinde üzere görünüyor.

Huawei Nova 12, 5G takviyesi sunacak CNMO tarafından yapılan bir rapora nazaran, Huawei, muhtemelen Nova 12 olarak isimlendirilecek bir sonraki jenerasyon Nova serisi üzerinde çalışıyor. Bu seri, muhtemelen Ekim yahut Kasım ayında piyasaya sürülebilir. Bu orta düzey 5G akıllı telefonun, Kirin 830 işlemciyi içereceği varsayım ediliyor ve bu işlemci, HiSilicon Kirin 9000S çipinden kimi temel ayarlamaları miras alabilir. Fiyatının, evvelki Nova 11 üzere rekabetçi kalması bekleniyor.

Bazı sızıntılar, Nova 12 serisinin birtakım amiral gemisi özelliklerini devralabileceğini öne sürüyor. Bu özellikler ortasında uydu telefonu yetenekleri ve gelişmiş görüntüleme fonksiyonları üzere kimileri Nova 12 Pro varyantı için ayrılmış olabilir.

Huawei Nova 12 serisinde büyük bir sürprize imza atabilir

Özellikle Nova 12 Pro’nun, 50MP değişken diyafram ultra hassas bir görüntüleme sistemine sahip olduğu söyleniyor. Bu, 100x yakınlaştırmayı destekleyen 50MP bir telefoto lens ve 12MP geniş açılı makro çift lensli bir heyetimle birlikte gelecektir. Ayrıyeten, 4900mAh bir batarya barındırması ve 100W şarjı desteklemesi, ayrıyeten 50W aykırı şarjı desteklemesi bekleniyor. Ayrıyeten, çift modlu Beidou uydu navigasyonunu sunması bekleniyor.

Fiyat konusunda, Nova 12 serisinin cazip bir fiyat noktasında geleceği söyleniyor. 12GB+256GB sürümünün 2799 yuan (384 dolar) fiyatla geleceği iddia ediliyor, Nova 12 Pro serisinin ise 12GB+256GB sürümünün 3799 yuan (521 dolar) olarak satılması bekleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar