Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaOtomobilHyundai de elektrikli bisiklet kesimine giriş yaptı

Hyundai de elektrikli bisiklet kesimine giriş yaptı

Hyundai, Fransız pazarına özel olarak tasarladığı Hyundai Rayvolt Exxcite e-bisikleti ile e-mobilite pazarındaki yerini alıyor. E-mobilite sahnesindeki yeni iştirakçilerden biri olan Hyundai, bu adımla e-mobilite alanında süratle genişlemeye çalışıyor. Elektrikli bisikletler, otomobillerin yerini almayı hedeflemese de, son kilometre hareketlerinde kent içinde sürdürülebilir ve kompakt seçenekler sunarak süratle tercih edilen bir alternatif oluyor.

E-mobilite pazarı, Porsche, Yamaha, Ducati ve Mercedes-AMG üzere birçok araba ve motosiklet üreticisinin iştirakiyle süratle genişliyor. Hyundai, tanınan Rayvolt Exxite Next e-bisikletin sonlu sayıda üretilen versiyonu olan Rayvolt ile özel bir işbirliği yapıyor. Bu özel versiyon, sırf Fransız pazarında satışa sunulacak ve süratle genişleyen bu pazarda yer alacak, kurulmuş markalarla rekabet edecektir.

Hyundai de elektrikli bisiklet kesimine giriş yaptı

Hyundai Exxcite Next, azamî 50 Nm tork üretebilen 250W EPAC hub motoruna sahip. Desteklenen suratı 16mph’a kadar çıkarken, entegre tork sensörü meselesiz ve pürüzsüz bir güç transferi sağlıyor. E-bisiklet, sele borusunun içine yerleştirilmiş çıkarılabilir 14Ah batarya paketi ile donatıldı. Bu batarya, tek şarjla 50 mil menzil sunuyor. Hudutlu sayıda üretilen Hyundai Exxcite Next e-bisiklet, Intelligent Regenerative Brake Sensor (IRBS) ve geri pedal fren sistemiyle birlikte geliyor. Sürüş parametrelerini ayarlamak için ön tarafta sezgisel bir denetim paneli bulunuyor. Bu denetim paneli, tıpkı vakitte sürat, batarya kullanımı ve yardımcı mod üzere sürüş bilgilerini izleme imkanı sunuyor.

Hyundai Exxcite Next elektrikli bisiklet, RegenFit aksesuarı ve Eiva uygulaması ile konutta bir fitness antrenörü olarak da kullanılabilir. Exxcite Next e-bisiklet, Fransa’da 3.490 € (~3.755 $) fiyat etiketiyle satışa çıktı. Hyundai’nin yeni elektrikli bisikletini başka pazarlara da genişletip genişletmeyeceği hala meçhul.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar