Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram çok konuşulacak özelliğini devreye soktu

Instagram çok konuşulacak özelliğini devreye soktu

Instagram, videolarını tek bir uygulamada birleştirirken otomatik olarak oluşturulan altyazıları kullanıma sunmaya başladı. Altyazılar tüm videolar için otomatik olarak etkinleştirilecektir, ancak kullanıcılar isterlerse bunu devre dışı bırakabilirler.

Otomatik oluşturulan altyazılar, kademeli olarak Instagram’daki tüm kullanıcılara sunuluyor. Bu altyazılar, videoları sesi kapalı izlemeyi tercih eden kullanıcılara yardımcı olacak gibi görünüyor.

Instagram çok konuşulacak özelliğini devreye soktu

Instagram başkanı Adam Mosseri, bu özelliğin uzun süredir kullanıcılar tarafından istendiğini söyledi. Yeni sistem, videolara altyazı eklemeyi son derece kolay hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda işitme engelli kullanıcılara da yardımcı oluyor.

Şu anda, otomatik olarak oluşturulan altyazılar 17 dilde desteklenmektedir. Bunlara İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Arapça, Vietnamca, İtalyanca, Almanca, Türkçe, Rusça, Tayca, Tagalogca, Urduca, Malayca, Hintçe, Endonezyaca ve Japonca dahildir. Instagram da kademeli olarak daha fazla dil ekleyeceğini belirtti.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar