Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMobilInstagram kullanıcıların isteğini yerine getirmek için kolları sıvadı

Instagram kullanıcıların isteğini yerine getirmek için kolları sıvadı

CEO Adam Mosseri, bugün haftalık Ask Me Everything programında Instagram’ın ultra uzun 9:16 fotoğraflarını “bir veya iki hafta içinde” test etmeye başlayacağını doğruladı.

Mosseri, “Uzun videolarınız olabilir, ancak Instagram’da uzun fotoğraflarınız olamaz” dedi. “Bu yüzden belki ikisine de eşit davrandığımızdan emin olmamız gerektiğini düşündük.” Şu anda Instagram, kırpılmış dikey görüntüleri 4:5 ölçüsünde gösteriyor. Ancak daha ince, daha uzun 9:16 fotoğraflar için destek sunmak, uygulamanın akışında gezinirken fotoğrafların tüm ekranı doldurmasına yardımcı olacak.

Instagram kullanıcıların isteğini yerine getirmek için kolları sıvadı

Instagram’ın TikTok benzeri yeniden tasarımı, bazı fotoğrafçılar tarafından tüm fotoğrafları garip bir şekilde 9:16 karede göstermeye zorlaması nedeniyle eleştirildi. Instagram’ın kullanıcılarla yaptığı yeniden tasarım testi sırasında Mosseri, tam ekran deneyiminin fotoğraflar için idealden daha küçük olduğunu defalarca itiraf etti. Şimdi, Instagram’ın hala bu ultra uzun fotoğraf deneyimini sergileme niyetinde olduğunu görüyoruz.

Şirketin kendi verileri, Instagram’ın elden geçirilmiş yeni tasarımının pek sevilmediğini ve insanların uygulamayı daha az kullanmaya başladıklarını gösterdi. Mosseri geçen hafta bir röportajda, “Büyük bir geri adım atmamız, yeniden bir araya gelmemiz ve nasıl ilerlemek istediğimizi anlamamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Instagram ayrıca, gerçekten keyif alacakları içeriği seçme konusunda daha iyi olana kadar kullanıcılara gösterilen önerilerin miktarını azaltacağını da söyledi.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar