Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaMobilInstagram'a GIF Kullanarak Yorum Yapma Özelliği Geldi!

Instagram’a GIF Kullanarak Yorum Yapma Özelliği Geldi!

Sık sık farklı özellikleriyle karşımıza çıkan Instagram, yorumlar kısmında devrim yaratacak bir yenilik getirdiğini duyurdu. Meta tarafından yapılan açıklamada, Instagram’daki yorumlara GIF ekleme özelliğinin geldiği ifade edildi.

Sınırlı sayıda kullanıcıya daha önce etkinleştirilmiş olan GIF ekleme özelliği, bugün itibarıyla tüm dünyadaki kullanıcılar için çıkış yapmaya başladı.

Özellik nasıl kullanılacak?

İnanç Can Çekmez: Instagram'A Gif Kullanarak Yorum Yapma Özelliği Geldi! 1

Meta’ya göre yorumlara ekleyebileceğiniz GIF’ler, Giphy kütüphanesinden alınacak. Şirket, bu şekilde kullanıcıların gönderiler ve reels videolarla daha eğlenceli bir şekilde etkileşime girilebileceğini ifade ediyor.

GIF ekleme özelliğini kullanmak ise oldukça basit. Eğer size özellik gelmişse, yorum yazma kutusunun sağ tarafında bir GIF işareti göreceksiniz. Buradan istediğiniz GIF’i seçebilecek ve yorum olarak paylaşabileceksiniz.

Meta, bunların dışında geçtiğimiz ay Reels’e getirdiği düzenleme özelliklerine de yenilikler getireceğini ifade etti. Bunlar, tek bir videoyu kolayca ikiye bölme, klipleri hızlandırma veya yavaşlatma ve kliplere zarar vermeden yerini değiştirme gibi özellikleri içeriyor.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar