Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilInstagram'dan Herkese "Sonunda Be" Dedirtecek Özellik: Mesajlardaki "Görüldü" Bilgisi Kapatılabilecek!

Instagram’dan Herkese “Sonunda Be” Dedirtecek Özellik: Mesajlardaki “Görüldü” Bilgisi Kapatılabilecek!

Meta bünyesinde faaliyet gösteren sosyal medya platformu Instagram, DM tarafında diğer mesajlaşma uygulamalarında da karşılaştığımız “Görüldü” bilgisine sahip. Bu özellik, kullanıcıların mesajları görüp görmediğini anlamamıza olanak tanıyor.

Mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi, şirketin bu özellik konusunda kullanıcıları çok sevindirecek önemli bir değişiklik yapmayı planladığını ortaya koydu.  

“Görüldü” özelliği kapatılabilecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Instagram'Dan Herkese &Quot;Sonunda Be&Quot; Dedirtecek Özellik: Mesajlardaki &Quot;Görüldü&Quot; Bilgisi Kapatılabilecek! 1

Paluzzi tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre Instagram, “Görüldü” bilgisini kapatmaya olanak tanıyacak. Kullanıcılar, ayarlar kısmına yerleştirilen bir buton yoluyla bunu gerçekleştirebilecek.

Görüldü bilgisini kapatma, Instagram’ın büyük eksiklerinden biri olduğu için kullanıcıları çok sevindirecektir. WhatsApp’taki mavi tikle benzer işleve sahip olan bu bilgi, şu anda mesajların hemen altında beliriyor. Hareket durumunuz kapalı olsa bile mesajları görüp görmediğiniz gösteriliyor. Bu nedenle birçok kişinin işine yarayabileceğini söyleyebiliriz.

Instagram’ın şu sıralarda üzerinde çalıştığı bu değişikliğin ne zaman herkes için kullanıma sunulacağı konusunda şimdilik bir bilgi yok.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar