Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaDonanımIntel'in Arc Alchemist masaüstü ekran kartları gecikecek

Intel’in Arc Alchemist masaüstü ekran kartları gecikecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Intel'In Arc Alchemist Masaüstü Ekran Kartları Gecikecek 1

Geçtiğimiz haftalarda Arc Alchemist mimarili ilk mobil ekran kartlarını piyasaya süren Intel, A serisi masaüstü kartları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Enthusiastic Citizen tarafından gerçekleştirilen bir sızıntıya göre, şirketin A770, A750, A580 ve A380 masaüstü ekran kartları beklenen daha geç piyasaya sürülebilir.

Serinin tepe modeli RTX 3070’e rakip olabilir

Intel’in serinin en güçlü kartı A770 ile Nvidia RTX 3060 Ti modelinden daha yüksek bir performans hedeflediğini belirten Enthusiastic Citizen, seriye daha güçlü yeni modeller de eklenebileceğini söylüyor. Bununla birlikte önceki sızıntılarda 12 GB belleğe sahip olacağı iddia edilen A770 modelinin RTX 3070’e rakip olabileceğini söyleyebiliriz.

Intel Arc A350M testlerde nasıl?

4 gün önce eklendi

Paylaşılan sızıntıda ayrıca, yeni ekran kartlarının yılın ikinci çeyreğinin sonuna veya üçüncü çeyreğin başlarına kadar ertelenebileceği bildiriliyor. Görüşüne göre Intel, yeni masaüstü modellerini hem Nvidia hem de AMD’nin yeni nesil modelleri ile aynı zamanda piyasaya sürecek.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel’in yeni masaüstü ekran kartları gecikecek

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar