Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliPad Küçük 7 hakkındaki yeni savlar biraz canınızı sıkabilir

iPad Küçük 7 hakkındaki yeni savlar biraz canınızı sıkabilir

Yeni iPad modellerini bekleyeli bir epey oldu. Fakat, Apple bu sessizliği iPad Küçük 7 ile bozabilir. Gelen raporlara nazaran aygıtın bu yıl sonu yahut gelecek yılın başında tanıtılması bekleniyor. Ama lansmanı sabırla beklerken, tanınmış bir duyumcu berbat haberlerle karşımızda. Anlaşılan o ki, yeni iPad Küçük 120Hz ProMotion ekran özelliğine sahip olmayacak. İşte ayrıntılar.

@Tech_Reve’a nazaran, iPad Küçük 7′nin 120Hz bir ekranı olmayacak. Yalnızca A-serisi işlemcinin bir güncelleme alması bekleniyor. Bilhassa iPad Küçük 6’nın ekranında yaşanan problemlerden ötürü Apple’ın bir sonraki iPad Mini modeliyle ProMotion özelliğini benimseyeceği spekülasyonları yaygındı. Bilgisi olmayanlar için, iPad Mini 6 kullanıcıları, ekranın bir tarafında metin yahut görsellerin eğik gözükmesine sebep olan “jöle kaydırma” probleminden sıkça şikayetçi olmuştu.

iPad Küçük 7 hakkındaki yeni tezler biraz canınızı sıkabilir

Duyumcu, yeni iPad Küçük’ün teknik özelliklerinde çok fazla değerli güncelleme getirmeyebileceğini belirtiyor. 2021’de piyasaya sürülen iPad Küçük 6‘nın 8,3 inçlik Liquid Retina ekranı bulunmakta ve iPhone 13‘te bulunan tıpkı işlemci olan A15 Bionic ile çalışıyor. iPad Küçük 7 içinse Apple’ın A16 Bionic yonga setini kullanacağı söylentiler ortasında. Son vakitlerde çıkan bir rapora nazaran yeni iPad’in yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor, lakin kesin bir vakit dilimi verilmiyor.

iPad Küçük 7’de küçük teknik özellik iyileştirmeleri görebiliriz. Örneğin, Apple ön ve art kameraları güncelleyebilir ve iPad’e birinci kere Fotonic Motor özelliğini ekleyebilir. Lakin, bunların yalnızca varsayım olduğunu belirtmek kıymetlidir. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntının açıklanmasını bekliyoruz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar