Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 14 fiyatları ne kadar olacak? Yeni sızıntı karşılığı veriyor

iPhone 14 fiyatları ne kadar olacak? Yeni sızıntı karşılığı veriyor

Bu yıl çıkacak iPhone 14 serisini satın almayı düşünüyorsanız bütçenizi şimdiden ona göre hazırlamanız gerekiyor. Zira son zamanlarda üst üste gelen zamlar neticesinde iPhone 14 serisinin çok da ucuz olmayacağı açık.

Apple’ın mevcut küresel ekonomik baskılardan etkilenmesi çok şaşırtıcı olmamalı. Son zamanlarda yaşanan pandemi ve onu takip eden artan enerji maliyetleri gibi faktörler her marka gibi Apple’ı da etkilemiş durumda. Şirket de bu sebeple ürünlerine fiyat artışını yansıtıyor. iPhone 14 serisi de bu nedenle pek bütçeye uygun olmayacak. Ancak Güney Koreli bir yayın olan Naver’dan gelen bilgilere göre: “Apple, iPhone 14’ün taban modelinin fiyatını donduracak.” Yayının aktardığına göre bu sözler bir Apple üst düzey yöneticisine ait. Ancak bunun doğrulanmış bir bilgi olmadığını söyleyelim.

Peki, fiyat dondurmak ne anlama geliyor? Buradan hareketli iPhone 14’ün, mevcut iPhone 13 ile aynı başlangıç fiyatıyla piyasaya çıkacağını bekleyebiliriz. Yani iPhone 14, 799 dolar fiyat etiketini alabilir. Bunu ancak bekleyip göreceğiz.

Öte yandan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in de 2021 modellerinden kabaca 100 dolar daha pahalı olması bekleniyor. Yani iPhone 14 Pro 1099 dolar, iPhone 14 Pro Max ise 1199 dolar fiyatla piyasaya çıkabilir.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar