Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobiliPhone 14 OLED Panellerini Samsung Üretecek

iPhone 14 OLED Panellerini Samsung Üretecek

Samsung, iddialara göre iPhone 14 OLED panellerinin üreticisi olacak. The Elec’in haberine göre Apple, iPhone 14 Pro‘nun görüntü kalitesini iPhone 14’ten farklı olarak gelişmiş malzemeler kullanarak iyileştirecek ve maliyetten tasarruf edecek.

Şu anda Samsung, Apple’a M serisi altında bileşenler sağlıyor ancak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için üretilecek ürünler M12 serisi olarak sınıflandırılıyor. M12 serisi altındaki malzemeler, yakında çıkacak olan Samsung Galaxy Z Flip 4 gibi Samsung Galaxy telefonlarında da kullanılacak. Öte yandan iPhone 14’ün 6.1 inç ve 6.7 inç ekranlı modeller için M11 serisinden önceki ürünleri kullanacağı belirtilmiş.

iPhone 14 gibi daha düşük seviyeli iPhone’lar, LTPS TFT OLED panellerinden oluşacak. Daha üst seviye modeller ise düşük sıcaklıklı polikristal oksit (LTPO) TFT OLED panellerden oluşacak.

Samsung, dört Apple modeli için OLED bileşenleri sağlarken, LG iki model için bileşen tedarik edecek. Ayrıca LG, iPhone 14 Pro Max modelleri için ilk kez LTPO TFT OLED paneller sunacak.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar