Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobiliPhone 14 serisi hakkında yeni gelişme!

iPhone 14 serisi hakkında yeni gelişme!

Bu yılın eylül ayında resmiyet kazanması beklenen Apple iPhone 14 serisi, geçtiğimiz ay ilk üretim denemelerine girmişti. Şimdi, iPhone 14 modellerinin EVT aşamasına girdiği bildirildi.

iPhone 14 serisi hakkında yeni gelişme!

Meral Erden: iPhone 14 serisi hakkında yeni gelişme! 1

Bilmeyenler için EVT, Mühendislik Doğrulama Testi anlamına geliyor. Gelişme, Haitong International Securities analisti Jeff Pu’dan geliyor ve 9to5Mac tarafından bildirildi. Rapora göre, Çin, Shenzhen’deki karantinalar, söz konusu konumdaki Foxconn fabrikası küresel iPhone üretiminin yalnızca yüzde 10’unu oluşturduğundan, şirketin üretim zaman çizelgesini etkilemedi.

iPhone 14 serisinin Mühendislik Doğrulama Testine girdiği göz önüne alındığında, şirketin son tasarımı ve modellerin özelliklerini kilitlediği anlamına geliyor. Test, ürünün amaçlandığı gibi çalıştığından ve göründüğünden emin olmak için bu işlemler yapılıyor.

İPhone 14 Pro serisi modelleri için Apple, normal 12MP yerine daha büyük bir 48MP kamera sensörünü tercih ettiğinden, kamera çıkıntısının biraz daha kalın olduğu söyleniyor. Apple iPhone 14 Pro ve Pro Max, Face ID’nin yanı sıra öne bakan kamera için delikli bir oyuğa sahip olacak. Bu modeller aynı zamanda 4nm işlem kullanılarak üretilen Apple A16 veya A16 Pro Bionic çip tarafından desteklenecek.

Öte yandan, normal iPhone 14 ve 14 Max’in ekranın üst kısmındaki çentiği kullanmaya devam edeceği ve Apple A15 Bionic veya yalnızca yeniden markalanmış bir A15 işlemci olacak olan A16 Bionic tarafından destekleneceği söyleniyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar