Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 14'ün kamera sistemiyle ilgili ilgi cazibeli iddia!

iPhone 14’ün kamera sistemiyle ilgili ilgi cazibeli iddia!

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo’nun bir tahminine göre, Apple’ın bir sonraki iPhone‘ları, otomatik odaklama özelliklerine ve daha geniş bir diyaframa sahip gelişmiş bir selfie kamerasına sahip olabilir. Apple’ın mevcut sabit odaklı tasarımından farklı olarak, otomatik odaklama özellikli ön kamera, kameraya daha yakın veya uzakta olsanız bile iPhone 14′ün daha net fotoğraflar çekmesine izin verecek.

Daha geniş bir diyafram açıklığı cihazlara bir arka plan bulanıklığı ekleyecek ve daha fazla ışık girmesine izin vererek gece selfie’leri veya FaceTime portre modu için biraz daha iyi hale getirecek.

iPhone 14’ün kamera sistemiyle ilgili ilgi çekici iddia!

Kuo ve diğerleri, iPhone 14 Pro‘daki çentiği görmeyeceğimizi tahmin ediyor. Bu, Apple’ın yükseltilmiş kamerayı daha küçük bir alana sığdırmak zorunda kalacağı anlamına geliyor.

Samsung’un Galaxy S22’sindeki selfie kamerası otomatik odaklama özelliğine sahip ve dairesel bir oyuk içine yerleştirilmiş. Şunu belirtmekte fayda var ki Samsung yıllardır otofokuslu ön kameralara sahip olsa da bu diğer üreticilerin ortak bir özelliği değil. Google ve OnePlus’ın en yeni amiral gemilerindeki selfie kamerası sabit odaklı.

Kuo’nun tweet’ine göre yükseltilmiş ön kameranın “dört yeni iPhone 14 modeline” gelmesi bekleniyor. Özellikle iPhone 14 Pro’nun A16 serisi işlemciler alacağı, mevcut nesil A15 işlemcilerin normal modellere güç vereceği ve Apple’ın üst seviye telefonları için arka kamera çözünürlüğünü artıracağı da söylentileri arasında.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar