Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 15 alacakların başlarını rahatlatan haber geldi

iPhone 15 alacakların başlarını rahatlatan haber geldi

Apple, evvelki iPhone modellerinde, “iPhone için Üretilmiştir” programı aracılığıyla sertifikalandırılmamış birtakım kabloların ve aksesuarların fonksiyonelliğini sınırlamıştı. iPhone 15 modellerinde USB-C portu için emsal kısıtlamalar getirileceği söylentileri vardı, lakin bu argümanlar hakikat değil. Yakın vakitte gelmeye başlayan haberler, iPhone 15 almayı düşünenlerin bu mevzuya üzülmelerinin yersiz olduğunu ortaya koydu.

iPad ve Mac’teki USB-C portlarıyla benzeri halde, tüm mevcut USB kabloları, şarj aletleri ve aksesuarlar iPhone 15 modelleriyle olağan bir formda çalışacak. Elbette, Apple’ın USB-C portlu iPhone aksesuarları için “iPhone için Üretilmiştir” sertifikasyon programını başlatması mümkün. Fakat sertifikasız aksesuarların bu aygıtlarla problemsiz çalışacağı belirtiliyor.

iPhone 15 alacakların başlarını rahatlatan haber geldi

Tüm dört iPhone 15 modelinde USB-C portu bulunuyor. Lakin bilgi transferi suratlarında farklılıklar var. Daha uygun fiyatlı iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri, Lightning ile muadil olan 480 Mbps’ye kadar USB 2.0 bilgi transfer suratlarına sahip. Öte yandan iPhone 15 Pro modelleri, 10 Gbps’ye kadar USB 3 data transfer suratlarını destekliyor.

Apple, dört iPhone 15 modeli için bugün ön siparişleri kabul etmeye başladı. Aygıtların satışı 22 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar