Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 modelleri taşınabilir el konsollarına rakip olmayı düşünüyor

iPhone 15 modelleri taşınabilir el konsollarına rakip olmayı düşünüyor

Apple, bu hafta başında son teknoloji eseri olan iPhone 15 serisini tanıttı. Pro ve Pro Max modelleri evvelki modellere kıyasla titanium gövde, katı halde hareket düğmesi, 3nm sürecine dayalı A17 Pro Bionic işlemci üzere değerli yükseltmelerle donatıldı. Wonderlust etkinliğinde Apple, iPhone 15 Pro‘nun oyun yeteneklerini de ortaya koydu. Bu, aygıtların üst seviye konsol oyunlarını doğal olarak oynatabileceği manasına geliyor.

Elde taşınabilir oyun konsolları son vakitlerde popülerlik kazanıyor. Lakin taşınabilir oyunla birebir şeyi söylemek sıkıntı. Bunun nedeni, konsol ve PC oyunlarının taşınabilir teknolojide çoklukla ulaşılamaz olması. Apple’ın iPhone 15 Pro ve Pro Max’ı besleyen A17 Pro işlemcisi, Steam Deck, ROG Ally üzere taşınabilir oyun konsollarıyla neredeyse tıpkı düzeyde.

iPhone 15 modelleri taşınabilir el konsollarına rakip olmayı düşünüyor

Yonga seti, altı çekirdekli bir yapıya sahip ve genel performans ve güç tüketiminde iyileştirmeler sunan yüzde 20 daha süratli bir GPU’ya sahip. Apple ayrıyeten yonga setinde donanım hızlandırmalı Ray Tracing tanıttı. Bu teknoloji, yazılım tabanlı ray tracing’e kıyasla her oyunu daha yüksek bir kare suratında çalıştırma argümanında bulunuyor. Birebir vakitte oyunlarda gerçekçi ve sürükleyici görüntüleme tecrübeleri sunuyor. Apple’a nazaran, A17 Pro “hızlı, verimli performans ve donanım hızlandırmalı ray tracing ile bir sonraki düzey taşınabilir oyun” sunuyor.

Apple’ın yıllık sonbahar etkinliğinde, AAA konsol oyunlarının iPhone 15 Pro ve Pro Max’e geleceğini duyurdu. Bu, bilhassa cep telefonlarına üçüncü taraf denetleyicileri de destekleyeceği için taşınabilir oyuncular için büyük bir zafer. iPhone 15 Pro modelleri, bu yıl içerisinde Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake ve Death Stranding oyunlarıyla gelmeye hazırlanıyor. Ekim ayında PC ve konsollar için çıkacak olan Assassins Creed Mirage ise önümüzdeki yıl cep telefonlarına gelecek.

İnsanların iPhone 15 Pro‘da bu büyük başlıkları oynamaya ve tam fiyatı ödemeye hazır olup olmadığını görmek enteresan olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar