Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 peynir ekmek üzere gidiyor!

iPhone 15 peynir ekmek üzere gidiyor!

Bildiğiniz üzere Apple, 15. Kuşak iPhone ailesini 12 Eylül’de görkemli bir biçimde tanıttı. Türkiye de dahil olmak üzere daha pek çok pazarda 22 Eylül’de satın alınabilir duruma gelen iPhone15 ailesi, selefine kıyasla daha yüksek bir fiyat listesiyle satışa sunuldu.

Ancak görünüşe nazaran artırımlar, Apple tutkunlarının telefondan vazgeçmesine neden olmadı. Hatta tersine Apple, iPhone 15 serisindeki birinci iki saat satışlarının iPhone 14 ailesindeki birinci iki saat satışlarına nazaran yüzde 250 oranında daha fazla olduğunu belirtti.

iPhone 15 peynir ekmek üzere gidiyor!

Yalnızca bu değil, gelen daha pek çok bilgi iPhone 15 satışlarının olağanüstü gittiğini gösteriyor. Çin’den gelen bilgilere nazaran ülkenin küçük kentlerindeki iPhone siparişleri, bir evvelki kuşağa nazaran yüzde 600 oranında arttı. Her ne kadar ABD ve Çin ortasında son devirlerde önemli bir ticaret savaşı yaşansa da bu Çinli kullanıcıların tercihlerini pek etkilemiyor.

Çin ise bu durumun farkında ve iPhone satışlarını azaltmak için kamu işlerinde Apple eserlerinin kullanımını yasaklamıştı. Tekrar de Çin’de halkın geneli iPhone kullanmaktan çekinmiyor ve serinin 15. Jenerasyonuna büyük bir ilgi gösteriyor. iPhone 15 satışlarının Türkiye pazarında nasıl seyrettiğine dair elimizde şimdilik bir bilgi yok. Lakin ilerleyen vakitlerde Türkiye pazarı için de olumlu bir havanın doğması kuvvetle beklenen.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar