Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro artık de ekran yanması problemiyle karşı karşıya

iPhone 15 Pro artık de ekran yanması problemiyle karşı karşıya

iPhone 15 Pro Max modelinde ekran yanıklığı sorunu yaşayan kullanıcılar var. Ekran yanığı, bir fotoğrafın uzun müddet birebir yerde gösterilmesi sonucu oluşan daimi ekrandaki renk değişikliğini tanımlar. Bu sorun, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde kullanılan OLED ekranlarda meydana gelebilir.

Reddit ve Apple’ın takviye forumundaki kimi kullanıcılar, bu problemle karşılaştıklarını bildirdi ve telefonlarından aldıkları fotoğrafları paylaştı.

iPhone 15 Pro artık de ekran yanması meselesiyle karşı karşıya

Kullanıcıların kimileri, telefon ekranlarında ana ekran ve YouTube görüntü küçük resmi üzere kullanıcı arayüzü öğelerinin hayalet üzere gölge biçiminde göründüğünü belirtti. Bir öbür kullanıcı, ekranda hayalet bir klavye gölgesi olan telefonunun fotoğrafını paylaştı.

Ancak bu sorun herkes için geçerli değil. Şu anda iPhone 15 Pro Max modelinde ekran yanığı sorunu yaşayan kullanıcı sayısı az. Şayet bu meseleyle karşılaşırsanız, birinci adımınız Apple dayanağına başvurmak yahut Apple Store Genius Bar’da randevu almak olmalı. Uzmanlar sorunu inceledikten sonra şayet bir donanım yanlışı tespit ederlerse, Amerika’da satın alınan yeni aygıtlar için sunulan bir yıl vadeli sonlu garantiden yararlanabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar