Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro'ya nazaran daha kolay çatlayabilir!

iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro’ya nazaran daha kolay çatlayabilir!

iPhone 15 Pro‘nun yeni titanyum çerçevesi ve kavisli kenarları, YouTuber Sam Kohl’ün yaptığı bir düşürme testine nazaran, iPhone 14 Pro’dan daha kırılgan olabilir.

Test sırasında, Sam Kohl iPhone 15 Pro ve iPhone 14 Pro‘yu farklı yüksekliklerden ve açılardan düşürdü. Birinci birkaç düşme sonrasında her iki telefon da sağlam kaldı. Fakat iPhone 15 Pro, beton tabana altı ayaktan düşürüldüğünde büyük hasar gördü. Telefonun ekranı çatladı, art camı parçalandı ve artık çalışmıyor.

Buna karşılık, iPhone 14 Pro tıpkı yükseklikten düştüğünde büsbütün çalışır durumdaydı. Küçük çizikler ve ezikler aldı, lakin ekran ve art cam sağlam kaldı.

iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro’ya nazaran daha kolay çatlayabilir!

Sam Kohl, iPhone 15 Pro‘nun kırılganlığının, titanyum çerçeveden çok, kavisli kenarlardan kaynaklandığını belirtti. Kılıfsız kullanmaya alışkın olanlar, yeni iPhone için bu alışkanlıklarını gözden geçirebilir.

Ancak, düşürme testlerinin her vakit bilimsel olmadığını unutmamak değerlidir. Sonuçlar, telefonun düşürüldüğü yüzeye ve darbenin açısına bağlı olarak değişebilir.

Markalar tarafından yapılan düşürme testleri denetim altında gerçekleştirilir. Aygıtlar makul yüzeylere ve farklı yüksekliklere düşürülür. Akabinde, darbenin gücünü ölçmek için kuvvet ölçerler kullanılır. Sonuçlar tahlil edilir ve aygıtın dayanıklılığı belirlenir. Şayet iPhone’unuzun dayanıklılığı konusunda kaygılarınız varsa, bir kılıf satın almanızı öneririz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar