Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max'in önemli çok ısınma sıkıntıları yaşadığı bildiriliyor

iPhone 15 Pro Max’in önemli çok ısınma sıkıntıları yaşadığı bildiriliyor

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 15 Pro, son raporlara nazaran performansının yüksek olmasına karşın çok ısınma problemiyle karşı karşıya. Bu sorun, Apple’ın A17 Pro yonga seti, TSMC tarafından üretilen dünyanın birinci 3nm yonga seti olmasından kaynaklanıyor. Bu teknolojik gelişme, performans artışına katkıda bulunsa da, yonga setinin çok ısınmasına neden oluyor.

Bilinen bir duyumcu olan Revegnus, Mart ayında attığı bir tweet ile TSMC’nin 3nm süreciyle uğraş ettiğini belirtti. Bu durum, Apple’ın A17 Pro için tahminen de olağanda reddedilecek yonga setlerini kabul etmesine neden olmuş olabilir. Daha sonra Revegnus, iPhone 15 Pro’nun ısı haritasını paylaştı ve A17 Pro yonga setinin etrafındaki bölgenin 48°C (118.4°F) sıcaklıkla en yüksek ısıya sahip olduğunu gösterdi.

iPhone 15 Pro Max’in önemli çok ısınma problemleri yaşadığı bildiriliyor

Popüler YouTube içerik üreticisi Vadim Yuryev, Apple’ın istediği benchmark sonuçlarını elde etmek için A17 Pro’nun gücünü artırdığını ileri sürdü. Fakat bu, aygıtın daha süratli ısınmasına ve pil ömrünün azalmasına neden olabilir.

Aşırı ısınma, iPhone 15 Pro‘nun performansını kısa müddette düşürüyor. TechTablets incelemesine nazaran, aygıtın performansı yalnızca 2 dakika içinde yüzde 25 azaldı ve 20 dakikalık bir GPU yükünden sonra performans yüzde 34’e düştü. Fakat, bu duruma karşın, iPhone 15 Pro’nun benchmark sonuçlarının taşınabilir bir yonga seti için etkileyici olduğunu belirtti.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar