Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max'ın şarj aleti eridi, kullanıcıyı yaraladı

iPhone 15 Pro Max’ın şarj aleti eridi, kullanıcıyı yaraladı

Apple, kullanıcılarını sık sık lisanslı aksesuarlar kullanmaları konusunda uyarır. Şirket, çok ısınma ve yangın riskleri üzere tehlikelere dair ikazlarına karşın, pek çoğumuz bu ikazları ciddiye almıyoruz. Zira Apple’ın asıl gayesinin satışları ve karı artırmak olduğuna inanıyoruz, değil mi? Fakat görünen o ki durum tam olarak bu değil. Emsal fikirlere sahip bir Reddit kullanıcısı, düşük kaliteli eserlerin ne kadar tehlikeli olabileceğini gözler önüne serdi. Bu kullanıcı, ucuz bir kablo kullanımının sonucunda telefonunun ziyan gördüğünü, hatta parmağının yandığını anlatan bir kıssa paylaştı. İşte ayrıntılar…

Reddit kullanıcısı NoisilyMarvellous, ucuz aksesuar kullanmanın tehlikelerini bir gönderi ile paylaştı. Yeni satın aldığı iPhone 15 Pro Max’i şarja taktığında kablo eriyerek hem eline hem de telefonuna ziyan verdiğini açıkladı. Görseli dikkatlice incelediğimizde, kullanılan şarj kablosunun özgün bir Apple eseri olmadığı göze çarpıyor.

iPhone 15 Pro Max’ın şarj aleti eridi, kullanıcıyı yaraladı

Reddit kullanıcısı “iPhone 15 Pro Max’in ısındığını biliyordum, lakin kullanmaya başladığım birinci ayda, gece boyunca şarj ederken telefon o kadar ısındı ki parmağımda yanık izi bıraktı. Şarj aygıtını çıkardığımda, plastik bir kısmı eritmiş, gövdede yanık izleri bırakmış ve USB-C portunun metal kesimini telefona yapıştırmıştı” dedi.

Apple’ın farklı marka aksesuarları kullanmanın telefonunuza ziyan vermeyeceğini belirtmek kıymetli. Örneğin, şirketin kalite denetim testlerinden geçmiş resmi ortakların eserlerini kullanmak çok daha mantıklı. Lakin, bilinmeyen bir markanın eserini yalnızca ucuz olduğu için kullanmak, NoisilyMarvellous’un 1000 dolarlık telefonuyla başına gelenler üzere önemli sonuçlara yol açabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar