Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max'ten beklentiler büyük

iPhone 15 Pro Max’ten beklentiler büyük

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 15, Cuma günü dünya genelinde mağazalarda satışa sunuldu ve Apple mağazalarında büyük kalabalıkların toplanmasına sebep oldu. Duyumcu Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’ların performansına ve Apple’ın 2023’ün dördüncü çeyreğinin nasıl geçeceğine dair görüşlerini paylaştı.

Kuo’ya nazaran, yeni iPhone’lar hayli uygun satılıyor ve Apple’ın 2023’ün dördüncü çeyreğinde güçlü bir performans göstermesi bekleniyor. Bu, beklenenden daha yüksek iPhone satışlarına – bilhassa daha değerli modeller için – ve geçen yıla nazaran artan kargo kapasitesine teşekkür ediyor.

Kuo, 2023’ün dördüncü çeyreğinde iPhone 15 Pro Max’in 35 milyon adet satış yapmasını bekliyor. Geçen yıl tıpkı periyotta iPhone 14 Pro Max’in 28 milyon adet sattığını düşünürsek, bu modelin Apple için bu çeyrekteki ana büyüme şoförü olması bekleniyor.

iPhone 15 Pro Max’ten beklentiler büyük

iPhone 15 Plus da epey yeterli bir performans gösteriyor. Lakin başlangıçta talebi karşılayamayacak kadar az model siparişi verildi. Apple, bu model için erken satış sonuçlarına dayanarak beklenenden daha az model siparişi verdi. Bu, geçen yıl iPhone 14 Plus‘ın gönderimde gecikmeler yaşamasına karşın daha fazla satmasıyla emsal bir trendi yansıtıyor.

Öte yandan, Kuo, standart iPhone 15 ve iPhone 15 Pro‘nun beklentileri karşılamadığını belirtti. Şayet Apple fiyatlarını ayarlama kararı almazsa, bu modellere yönelik sipariş kesintileri olabilir. Apple’ın bu modellerin fiyatlarını düşürmesi pek mümkün değilken, satışları artırmak için daha fazla promosyon teşviki sunabileceğini söylemek mümkün.

Bazı modellerde yaşanan zorluklara karşın, Apple’ın daha değerli varyantlarda elde ettiği muvaffakiyet, şirket için olumlu bir trend olarak bedellendiriliyor. İlerleyen aylarda Apple’ın gerçek performansının dal analistlerinin iddialarıyla ne kadar örtüştüğünü görmek farklı olacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar