Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro modelinde bulunan bu özellik diğer bir iPhone serisinde yok!

iPhone 15 Pro modelinde bulunan bu özellik diğer bir iPhone serisinde yok!

Apple, iPhone 15 serisini yakın vakitte tanıttı. Bu yeni akıllı telefonlar ay sonunda tüm dünyada satışa sunulacak. Bilhassa India’da birebir gün lansmana şahit olacağız. Ama bu yalnızca bölgedeki birinci değil. Markanın iPhone 15 Pro modelleri birinci sefer mahallî GPS teknolojisini destekleyecek.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, GPS için NavIC özelliğine sahip olan birinci iPhone modelleridir. NavIC, Indian Uzay Araştırma Tertibi (ISRO) tarafından geliştirilen özgün bir GPS teknolojisidir. NavIC, yedi uydu kullanarak Hindistan’ı ve sonun 1.500 kilometre ötesini kapsar. Ayrıyeten kara, hava ve deniz nakliyatı üzere çeşitli gayelere da hizmet eder.

iPhone 15 Pro modelinde bulunan bu özellik öteki bir iPhone serisinde yok!

iPhone 15 Pro serisinin ayrıntılı özellik listesinde bu özellik belirtilmiştir. Ne yazık ki NavIC dayanağı yalnızca üst segment aygıtlarla sonlu. Öteki bir deyişle, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus bu mahallî GPS teknolojisine sahip değil. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, NavIC’ı destekleyen birinci modellerdir. Bu da Xiaomi, OnePlus ve Vivo üzere öteki akıllı telefon markalarının müsaadeden gittiğini gösteriyor.

ISRO’nun teknolojisi son yıllarda daha yaygın olarak benimseniyor. Bu atak, Apple’ın bölgede genişlemeye olan bağlılığını da gösteriyor. Apple aslında yeni iPhone 15 serisini bölgede monte etmeye başladı ve üretimini daha da genişleterek Çin’e olan bağımlılığını azaltmayı planlıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar