Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro, Resident Evil 4 Remake'te zorlanıyor

iPhone 15 Pro, Resident Evil 4 Remake’te zorlanıyor

Apple’ın iPhone 15 Pro serisi, oyun dünyasında güçlü bir oyuncu olarak pazarlanıyor ve AAA oyunlarında, örneğin Resident Evil Village’da güçlü performans sergiliyor. Lakin, yakında çıkacak Resident Evil 4 Remake üzerinde yapılan son testler, iPhone 15 Pro’nun oyun tecrübesinde beklenenin altında performans sergilediğini gösteriyor. Buna rağmen, M2 çipli iPad Pro bu oyunda hayli uygun bir performans gösterdi.

Apple’ın oyun pazarına yönelik atağı, Resident Evil 4Remake’iniPhone 15 Pro’da gösterdiği eksikliklerle karşılaşıyor. MrMacRight tarafından yapılan performans testlerinde, iPhone 15 Pro, M1 iPad ve M2 iPad, “Resident Evil 4: Remastered” odaklı karşılaştırıldı. Görüntü olarak yüklenen sonuçlara nazaran, iPhone 15 Pro oyun performansında tatmin edici bir tecrübe sunmakta zorlandı. MetalFX sertleştirme teknolojisi aktifleştirilmiş halde 1560×720 çözünürlükte çalışan oyun, iOS’ta sabitlenmiş 30 FPS (saniyede kare sayısı) pahasının altında kaldı.

iPhone 15 Pro, Resident Evil 4 Remake’te zorlanıyor

Basit sahnelerde nispeten sabit bir kare süratiyle 30 FPS’ye yakın bir performans sergilenirken, dövüş üzere daha ağır senaryolarda kıymetli bir düşüş yaşandı ve birtakım durumlarda FPS 20’nin altına düştü. Bu anlarda grafiklerde önemli takılmalar yaşandı ve bilhassa keskin nişancı tüfeği kullanırken oyun tecrübesi üzerinde değerli bir tesir yarattı.

Resident Evil Village’ın iPhone’a başarılı bir halde uyarlanmasının bilakis, iOS sürümü Resident Evil 4 Remake, özelleştirilebilir ayarlar sunmuyor ve evvelce belirlenmiş grafik ayarlarına bağlı kalıyor. Bilhassa Apple tarafından vurgulanan, çok beklenen ışın izleme özelliği ise dikkat alımlı formda yok.

iPhone 15 Pro‘nun alt düzey performansına katkıda bulunan kıymetli bir faktör, muhtemelen ısı dağılımı sıkıntılarıdır. Testler sırasında aygıt süratle ısındı ve bu da frekans limitinde bir azalmaya ve takılma sıkıntılarının şiddetlenmesine yol açtı. Değişik bir halde, iPhone 15 Pro zorluklar yaşarken, M2 çiple donatılmış iPad Pro, daha yüksek çözünürlükte ve daha istikrarlı bir kare süratiyle oyunu çalıştırarak daha sağlam bir seçenek olarak ortaya çıktı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar