Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 serisi de tıpkı öncülleri üzere rekorlarla başladı

iPhone 15 serisi de tıpkı öncülleri üzere rekorlarla başladı

Apple’ın son amiral gemisi olan iPhone 15 serisi, Çin’de harikulâde bir ilgiyle karşılandı. Huawei’nin yeni Mate 60 serisinin rekabeti ve Apple’ın kısmi yasaklanmasına karşın, Apple bu kuvvetli şartlara karşın Çin pazarında hâlâ büyük bir talep görüyor. Bu muvaffakiyetin en besbelli delili, Pekin’deki tanınan Sanlitun alışveriş bölgesinde yer alan Apple’ın amiral gemisi mağazası önündeki uzun kuyruklar oldu.

JD Daojia, JD.com ile alakalı bir teslimat platformu olan ve kıymetli bir data kaynağı olarak gördüğümüz platform, yeni iPhone modellerinin birinci iki saatteki satışlarını inceledi. Elde edilen datalara nazaran, bu satışlar geçen yılın iPhone 14 serisine nazaran %253’lük bir artışla kayda paha bir formda arttı. Ayrıyeten, alt düzey kentlerden gelen siparişlerin altı kat arttığını görmek, Apple’ın yalnızca büyük kentlerde değil, Çin’in farklı bölgelerinde de büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

iPhone 15 serisi de tıpkı öncülleri üzere rekorlarla başladı

Huawei, Mate 60 serisiyle milliyetçi hisleri körüklese de, birtakım tüketiciler Apple’a olan bağlılıklarını sürdürüyor. 21 yaşındaki bir Pekinli öğrenci olan Li için, iPhone 15 Pro Max yalnızca bir akıllı telefon değil, estetik zarafetin ve son teknolojinin kusursuz bir birleşimi manasına geliyor. Birebir ismi taşıyan 34 yaşındaki bir sinema sanayisi çalışanı olan Li de iPhone 15 Pro Max’in yeni titanyum gövdesinden hayli etkilendi. Apple eserlerinin uzun vadeli bir kullanıcısı olan Li, Huawei’ye geçmek için hiçbir sebep bulamıyor. Bu da, marka sadakatinin ve entegre ekosistemlerin Apple’ın kullanıcı tabanını muhafazada ne kadar tesirli olduğunu gösteriyor.

Yeni iPhone modelleri, 7.999 ve 13.999 yuan (1.095$ ve 1.916$) ortasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Bu modellerde, oyun değiştiren A17 Pro yonga seti ve Type-C şarj kablosuna geçiş üzere özellikler bulunuyor. Tüm bu zorluklara karşın Apple, Çin pazarında ivmesini yalnızca korumakla kalmadı, tıpkı vakitte kıymetli ölçüde artırdı. Huawei’nin bu başarılı atılıma nasıl bir karşılık vereceğini vakitle göreceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar