Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 yeni bir meseleyle gündemde: Telefon şarj olmuyor!

iPhone 15 yeni bir meseleyle gündemde: Telefon şarj olmuyor!

Bildiğiniz üzere merakla beklenen iPhone 15 ailesi kısa mühlet evvel tüketicilerin beğenisine sunuldu. Apple bayilerinin önünde uzun kuyrukların olması, seriye olan ilginin somut bir göstergesi olarka karşımıza çıktı. Fakat ailenin rastgele bir üyesine sahip olanlar, telefonlarının ısınma sorunu yaşadığı konusunda firmaya şikayette bulundu. Bu ısınma probleminin yazılım kaynaklı olabileceğini belirten Apple ise yeni bir güncelleme ile bu sorunu berteraf edebileceklerini duyurmuştu.

iPhone 15 yeni bir sıkıntıyla gündemde: Telefon şarj olmuyor!

Ancak görünüşe nazaran iPhone 15 kullanıcılarının zahmeti, ısınma problemiyle bitmeyecek. Yeni gelen şikayetler ise telefonların bu sefer de powerbank ile şarj olmadığı istikametinde. Hatta birtakım kullanıcılar, iPhone 15‘lerin bilakis şarj ile powerbank aygıtlarını şarj etmeye başladığını söylüyor. Kimileri ise powerbank ile iPhone 15‘i şarj etmenin mümkün olmadığını belirtiyor.

Konu hakkında Apple tarafından şimdi rastgele bir açıklama yapılmadı. Ayrıyeten bu sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu konusu da muamma. Elbette telefonun powerbank ile şarj olmama durumu şimdilik devasa bir sorun değil. Lakin bu ilerleyen devirlerde aygıtların pil performansı düştükçe kullanıcıların canını sıkan bir sorun haline gelebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar