Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 15'e Ses Tuşu Yerine Gelmesi Beklenen "Eylem" Tuşunun Detayları Ortaya Çıktı:...

iPhone 15’e Ses Tuşu Yerine Gelmesi Beklenen “Eylem” Tuşunun Detayları Ortaya Çıktı: Birden Fazla İşlevi Yerine Getirebilecek!

Apple’ın önümüzdeki aylarda tanıtacağı en yeni telefonları iPhone 15 ailesi için heyecan dorukta. Meraklı bekleyiş sürerken cihazlara dair bilgiler geliyordu. Bunlardan biri de ses açıp kapama tuşunun birden fazla işlevi olan bir “Eylem” tuşuna dönüşeceğiydi.

Bu tuşa dair iddialar, aslında ilk olarak geçtiğimiz aylarda ortaya atılmıştı. O zamanki sızıntıda, düğmenin tıpkı Apple Watch Ultra’daki gibi farklı işlemleri yerine getirebilen, programlanabilir bir tuş olacağı belirtilmişti. Bugün ise bu özellik hakkında daha fazla bilgi geldi ve tuşun iPhone 15’te yer alacağı neredeyse kesinleşti.

Pro modellere gelmesi beklenen tuş, birçok uygulamaya veya özelliğe kolayca erişmeye olanak tanıyacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Iphone 15'E Ses Tuşu Yerine Gelmesi Beklenen &Quot;Eylem&Quot; Tuşunun Detayları Ortaya Çıktı: Birden Fazla İşlevi Yerine Getirebilecek! 1

MacRumors tarafından paylaşılan rapora göre, iOS 17’nin son betasında tuşun işlevleri hakkında ipuçları içeren kodlara rastlandı. Gelen bilgiler, tuşun kullanıcıların özelleştirilebileceğini ve farklı eylemlere atayabileceği dokuz seçeneğe sahip olacağını ortaya koyuyor.

Bunun yanı sıra yeni eylem butonunun erişebileceği uygulamalar ve özellikler de MacRumors tarafından listelendi. Eğer gerçekten gelirse tuş üzerinden erişilebilecek şeyler şunlar olabilir;

  • Erişilebilirlik
  • Kestirmeler
  • Sessiz mod
  • Kamera
  • El Feneri
  • Odak
  • Büyüteç
  • Çeviri
  • Sesli Notlar

Telefon kilidini açmadan veya uygulamalar arasında gezinmek zorunda kalmadan işlevleri yerine getirerek büyük kolaylık sağlayabilecek eylem butonunun, yalnızca iPhone 15 Pro ve Pro Max’te sunulması beklendiğini ekleyelim.  

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar