Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 16 Pro ile iPhone 15 Pro Max'ın bu özelliği tıpkı olacak

iPhone 16 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ın bu özelliği tıpkı olacak

Apple, son iPhone serisiyle teknoloji dünyasında ses getiren yeniliklere imza atmıştı. Bu seride, iPhone 15 Pro Max modeli, 5x optik zoom kabiliyetine sahip yeni periskop kamerasıyla dikkat çekti.

Bu özellik, iPhone 15 Pro Max‘i öbür modellere karşı farklı bir pozisyona taşıdı. Fakat son duyumlarına nazaran, duyumcu Ming-Chi Kuo, gelecek yıl piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro modelinde de bu özel tetraprizma telefoto kamera lensinin bulunacağını tabir ediyor.

iPhone 16 Pro ile iPhone 15 Pro Max’ın bu özelliği tıpkı olacak

Tetraprizma lens, telefonun kalınlığını artırmadan daha uzun bir odak uzunluğu sağlamak için tasarlandı. Bu lens içerisinde ışığın yansıması sayesinde lens ile sensör ortasındaki arayı sanal olarak artırabiliyor. iPhone 15 Pro modeli 3x optik zoom kabiliyetine sahipken, iPhone 16 Pro‘da bu tetraprizma lensin eklenmesiyle birlikte, Pro Max modeliyle birebir düzey optik zoom kabiliyetini sunacak.

Ming-Chi Kuo‘nun raporunda, tetraprizma lensin neden yalnızca iPhone 15 Pro Max modelinde olduğuna dair de bilgiler var. Bu lensin üretimi epeyce karmaşık ve şu anda yalnızca Largan tarafından üretiliyor. Bu durum, üretimde darboğaza neden olmuş. Lakin, Kuo’nun varsayımlarına nazaran, önümüzdeki yıl Apple, bu lenslerin üretimi için Genius isimli öbür bir tedarikçiyle de anlaşabilir. Bu, üretim meselelerini azaltma potansiyeline sahip ve Apple’ın bu lensi iPhone 16 Pro dahil olmak üzere öbür modellere de eklemesine imkan tanıyabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar