Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilİşte dünyanın en süratli satan Android akıllı telefonu!

İşte dünyanın en süratli satan Android akıllı telefonu!

Vivo ve OnePlus’ın en büyük rakibi Xiaomi muvaffakiyete doymuyor. Dünya çapında 338 milyonun üzerinde satışa ulaşan Redmi Note akıllı telefonlar, kullanıcıların favorisi olmaya devam ediyor. 2023 Eylül itibariyle, bu etkileyici satış sayılarına ulaşıldı. Bu yılın başlarında kimi raporlar, genel talepte düşüklük olduğuna dair bilgiler verse de Redmi Note 12 5G, bu genel eğilimin dışında kalarak inanılmaz bir performans sergiledi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran, bu model, 2023 yılında 1 milyon sevkiyatı en süratli geçen Android akıllı telefon oldu.

Redmi Note 12 5G’nin muvaffakiyetinin arkasındaki temel faktörlerden biri, uygun fiyat etiketi oldu. Xiaomi’nin resmi X hesabından yapılan açıklamada, “Redmi Note 12 5G‘nin, 2023 yılında 1 milyon sevkiyatı aşan en süratli Android akıllı telefon olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz,” tabirleri kullanıldı. Bu bilgiler, 2023 yılı Ocak ve Temmuz ayları ortasındaki sevkiyatları kapsamaktadır.

İşte dünyanın en süratli satan Android akıllı telefonu!

Bütçe dostu Redmi akıllı telefonları, küresel pazarda her vakit yeterli bir performans sergileyerek dikkat çekmiştir. Bizim de bu yılın başlarında incelediğimiz Redmi Note 12 5G, 250 doların altında, etkileyici özellikleri ile dikkat çekiyor. Aygıt, 120Hz yenileme suratına sahip bir AMOLED ekran, yeni bir yonga seti ve 5G irtibatına sahip. El aygıtının bataryası tatmin edici; ancak bilhassa düşük ışıklı ortamlarda kamera performansı pek tatmin edici bulunmuyor.

Daha spesifik olarak, Redmi Note 12 5G, FHD+ çözünürlüğüne, 120Hz yenileme oranına, 1200 nit parlaklık pahasına ve 240Hz dokunma örnekleme oranına sahip 6.67 inç bir AMOLED ekrana sahip. Yonga seti olarak, Snapdragon 4 Gen 1 kullanılıyor ve içerisinde büyük, 5,000mAh bir batarya bulunuyor. Telefonun üzerinde 48MP ana sensör, 8MP ultra geniş açı lens ve ekstra bir 2MP’lik atıcı içeren üçlü bir kamera konseyimi yer alıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar