Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaOtomobilKia çıldırdı! Stonic'i Duster'dan bile ucuza satıyor!

Kia çıldırdı! Stonic’i Duster’dan bile ucuza satıyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Kia Çıldırdı! Stonic'I Duster'Dan Bile Ucuza Satıyor! 1

B sınıfı SUV segmentinde yer alan Kia Stonic küçük sınıf otomobillerle benzerlik gösteriyor. Ancak bu sınıftaki otomobillere göre B sınıf SUV araçların tavan yüksekliği daha fazla oluyor.

Son yıllarda SUV araçları yollarda daha çok görmeye başladık. Türkçeye “sportif amaçlı taşıt” olarak çevrilen SUV araçlar; gösterişli tasarımları, prestijli görünümleri ve dinamik tarzları dolayısıyla kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kia Çıldırdı! Stonic'I Duster'Dan Bile Ucuza Satıyor! 3

Çekiş özellikleri ve güçlü motor donanımları sayesinde hem arazide hem de asfalt yollarda kullanılabilen SUV araçlar, geniş oturma alanları ve bagaj hacimleri nedeniyle “aile aracı” olarak da anılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kia Çıldırdı! Stonic'I Duster'Dan Bile Ucuza Satıyor! 5

Şehir hayatında konfor ve güvenlik sağlayan SUV araçlar, engebeli arazilerde sergiledikleri yüksek performans ile de dikkat çekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kia Çıldırdı! Stonic'I Duster'Dan Bile Ucuza Satıyor! 7

Kia Stonic; 1,2 litrelik benzinli ve 1,4 litrelik benzinli motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Maksimum 100 beygir güç üreten modelin 0-100 km/s hızlanması 13,7 saniye olarak belirtiliyor. 352 litre bagaj hacmi sunan Kia Stonic, 100 kilometrede 6,9 litre yakıt tüketiyor.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar