Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaOtomobilKlasik Küçük'ün elektrikli modelinin fiyatı adeta bir servet kıymetinde

Klasik Küçük’ün elektrikli modelinin fiyatı adeta bir servet kıymetinde

Klasik Küçük, aslen Britanyalı halk için uygun fiyatlı bir araba olarak tasarlanmıştı. Fakat bu model, vakitle elektrikli bir versiyonla gelişim gösterdi. Lüks onarımları ile tanınan David Brown Automotive tarafından üretilen bu yeni model, Mini eMastered ismini aldı. Bu araç, klasik bir Küçük’ün fizikî özelliklerini taşısa da fiyatı konusunda epeyce şaşırtan.

Mini eMastered, 72 kilovatlık bir elektrik motoru ve 18.8 kilovat saatlik bir bataryaya sahip. Tek şarjla 110 mil kadar yol kat edebilir. 0’dan 62 mph sürate yalnızca 8.5 saniyede ulaşırken, azamî suratı 92 mph’dir. Çağdaş özelliklere sahip olan bu araçta Android Auto ve Apple CarPlay üzere teknolojik yenilikler de bulunuyor.

Klasik Küçük’ün elektrikli modelinin fiyatı adeta bir servet değerinde

Ancak bu modelin asıl dikkat çeken yanı, etiket fiyatı. Tam 125.000£ (yaklaşık 154.500$) başlangıç fiyatı ile bu araç, mutlaka her bütçeye uygun değil. Bu fiyat, Küçük’ün yepyeni uygun fiyatlı emelinden epeyce uzak. Küçük eMastered, sahiplerinin isteğine nazaran özel olarak elde üretiliyor. Lakin lüks bir araba fiyatına sahip olması, yalnızca makul bir bölümün tercih edebileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, Mini eMastered, klasik dizaynına sadık kalmış. Özgün akaryakıtlı model ile tıpkı 1.411 pound yükünde. Bu model, mutlaka klasik Küçük’ün orjinal hedefinden sapmış üzere görünse de, tasarım ve estetik açısından hala o eski hoşlukta.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar