Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaOtomobilLityum içermeyen sodyum bataryaya sahip birinci KONUT ocak ayında yollara çıkacak

Lityum içermeyen sodyum bataryaya sahip birinci KONUT ocak ayında yollara çıkacak

Her ne kadar sodyum iyon pil teknolojisi, lityum iyona nazaran daha düşük yoğunluğa (ve daha az olgunluğa) sahip olsa da, daha düşük maliyetleri, daha bol tedariki ve soğuk havalarda üstün performansı, elektrikli araçların kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olabilir. CarNewsChina, JAC Yiwei KONUT hatchback teslimatlarının ocak ayında başlayacağını bildirdi.

Yiwei, JAC için 2023’te yeni bir marka. Volkswagen, JAC’ın %75 payına (ve idare kontrolüne) ve JAC’ın ana şirketi Anhui Jianghuai Automobile Group Holdings’in (JAG) %50’sine sahip. Çin hükümeti, JAG’ın öteki yarısının sahibi ve bu da otomotiv sanayisinin yabancı eşleşmelerinden birini oluşturuyor.

Lityum içermeyen sodyum bataryaya sahip birinci KONUT ocak ayında yollara çıkacak

Yiwei MESKEN, bu yılın başlarında duyurulan Sehol E10X hatchback’in (yukarıda) tekrar markalanmış bir versiyonu üzere görünüyor. CarNewsChina, Sehol modelini 25 kWh kapasite, 120 Wh/kg güç yoğunluğu, 3C ila 4C şarj ve HiNa NaCR32140 hücresiyle 252 km menzile sahip olarak tanımlıyor. JAC, mayıs ayında Yiwei markasını tanıttığında Sehol etiketini kaldıracağını ve tüm araçlarını JAC yahut Yiwei olarak tekrar markalandıracağını söylemişti. JAC, Yiwei markalı modelin E10X ismini koruyup korumayacağını ise şimdi açıklamadı.

Nisan ayında JAC, Şangay Araba Fuarı’nda Yiwei 3 isimli başka bir EV’yi sergiledi. Bu model haziran ayında LFP lityum pil ile piyasaya sürüldü ve sodyum iyon versiyonunun daha sonra piyasaya sürüleceğinin kelamını vermişti.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar