Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilMediaTek yüzde 39 hisse hedefliyor

MediaTek yüzde 39 hisse hedefliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: MediaTek yüzde 39 hisse hedefliyor 1

2021 yılını Qualcomm’un önünde lider olarak tamamlayan MediaTek şimdi gözünü farka dikti. Firma yılın ilk çeyreğinde rakibi ile arasındaki farkı daha da açmayı planlıyor. Dimensity 9000 bunda önemli rol oynayacak. 

MediaTek’den rekor 2021

Geçen yıl Dimensity serisinin etkisiyle mobil yonga pazarında liderliği ele geçiren MediaTek toplamda 17. 6 milyar dolar gelir elde etti ve yüzde 53 büyüme yaşadı. İlk kez 4 çeyrek üst üste faaliyet kârını arttıran firma 5G, Wi-Fi 6 ve düşük güç yönetim devrelerine yaptığı yatırımların karşılığını aldı. 

Geçen yılın son çeyreğinde 4. 6 milyar dolar gelir elde eden firma akıllı telefon tarafında biraz gerileme yaşasa da Nesnelerin İnterneti ve diğer bölümlerde büyüme gördü. Bununla birlikte yıl bazında yüzde 33.5 büyüdü.

Firmanın yeni yılda planları daha büyük. Çeyrek gelirlerini 5 milyar dolar civarına çıkarmayı amaçlayan firmanın yıl geneli gelir beklentisi de 20 milyar dolara çıktı. Ayrıca firmanın pazar payı beklentisi yüzde 39 seviyesine çıkmış durumda. Qualcomm’un ise yüzde 29 seviyesinde seyretmesi bekleniyor. 
 

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • MediaTek yüzde 39 pay hedefliyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar